0 بازدید

درخواست همسران داعشی از دولت هلند

وکلای همسران اعضای هلندی گروه تروریستی داعش در تلاش هستند این زن‌ها و فرزندان آنها از ازدوگاه‌های سوریه به این کشور بازگردانده شوند.

خبرگزاری فارس: وکلای ۲۳ زن که همسران آنها از هلند به داعش پیوسته‌اند امروز جمعه از یک قاضی خواستند دستوری برای بازگرداندن این زن‌ها و ۵۶ فرزند آنها از اردوگاه‌های سوریه به هلند صادر کند.

«آندره سیبرگز»، یکی از وکلای این زنها در دادگاهی در هلند امروز جمعه گفته این زن‌ها و کودکان آنها در شرایطی رقت‌بار در اردوگاه «الهول» در شمال سوریه زندگی می‌کنند.

درخواست همسران داعشی از دولت هلند

او گفت که وضعیت این زن‌ها و کودکان آنها بعد از حمله ترکیه به شمال سوریه و احتمال افتادن کنترل این منطقه به دست ارتش سوریه بدتر شده است.

دولت هلند تأکید کرده اینکه مقام‌های این کشور برای پیدا کردن این زن‌ها و بازگرداندن هلند وارد این اردوگاه‌ها شوند کاری بسیار خطرناک است.

آمارهای صلیب سرخ نشان می‌دهد نزدیک به ۶۸۰۰۰ نفر از اعضای گروه تروریستی داعش و خانواده‌های آنها در اردوگاه الهول نگهداری می‌شوند. کنترل این اردوگاه تا به حال دست گروه موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» است.

دستگاه‌های اطلاعاتی هلند در گزارشی روز ۱ اکتبر تصریح کرده‌اند ۵۵ نفر از اعضای گروه تروریستی داعش از این کشور به سوریه سفر کرده‌اند.

دادگاه هلند حکم خود درباره این پرونده را ۱۰ روز دیگر اعلام خواهد کرد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار