0 بازدید

دایرشدن مرکز جمع آوری کمک‌های مردمی در مهاباد

پایگاه‌های هلال احمر برای یاری رساندن به آوارگان کرد سوریه در شهرستان مهاباد دایر شد.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، صداقت رئیس جمعیت هلال‌ احمر شهرستان مهاباد گفت: مجوز راه‌اندازی  پایگاه جمع آوری کمک های مردمی توسط جمعیت هلال‌ احمر مهاباد از دستگاه‌های ذیربط گرفته  شده و خیران می‌توانند کمکهای نقدی و غیرنقدی خود به آوارگان سوری را تحویل این پایگاه دهند.

او افزود: این پایگاه ثابت به مدت یک هفته با برپاکردن چادر در ضلع شرقی پارک ملت (فلکه مادر) مهاباد راه‌اندازی شد و در دو نوبت صبح و عصر آماده دریافت و جمع‌آوری کمک‌های مردمی است.

او اضافه کرد: درصورت نیاز در روز‌های آینده پایگاه‌های سیار نیز برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به آوارگان سوریه در دیگر مناطق این شهر و حتی مناطق روستایی این شهرستان دایر خواهد شد.

صداقت ادامه داد: اقلام مورد نیاز شامل مواد غذایی دارای تاریخ مصرف، مواد شوینده، وسایل گرمایشی، پتو و البسه نو است که پس از تفکیک و بسته‌بندی توسط داوطلبان هلال احمر به این مناطق ارسال می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مهاباد، با اشاره به آوارگی شمار زیادی از مردم سوریه و ورود آنان به شمال عراق و آغاز فصل سرما، از شهروندان خواست کمکهای نقدی و غیرنقدی خود را تحویل این پایگاه دهند تا در نخستین فرصت به همراه کمک‌های جمعیت هلال‌احمر ایران به این مناطق ارسال شود.

صداقت، همچنین از اعضای انجمن‌های مردم نهاد این شهرستان خواست تا داوطلبان این جمعیت را در جمع‌آوری، بسته‌بندی و ارسال کمک‌ها همراهی کنند.

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار