داعش با تایید مرگ البغدادی سرکرده جدید خود را معرفی کرد

یک رسانه غربی اعلام کرد گروه تروریستی داعش طی پیامی صوتی هلاکت خلیفه خودخوانده این گروه را تأیید کرده است.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خبرگزاری فرانسه بعد از ظهر پنج‌شنبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از داد گروه تروریستی داعش با انتشار یک پیام صوتی خبر هلاکت ابوبکر البغدادی خلیفه خودخوانده این گروه را تأیید کرده است.

این گروه  تروریستی همچنین فردی را با لقب «ابو ابراهیم الهاشمی القرشی» به عنوان سرکرده جدید و جانشین البغدادی اعلام کرده است.

ابوبکر بغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش اهل عراق بود و پس از اشغال نظامی این کشور توسط آمریکا در سال 2003، به عنوان یک اسلامگرای افراطی به شهرتی جهانی رسید و توانست با سازمان‌دهی یک گروه شبه‌نظامی منسجم، نزدیک به یک دهه به کابوس امنیتی خاورمیانه و جهان تبدیل شود. او خود را خلیفه مسلمین نامید و مدعی رهبری تمامی مسلمانان جهان شد.

  دونالد ترامپ روز یک‌شنبه طی سخنانی در کاخ سفید خبر مرگ سرکرده داعش را اعلام کرد. او با ادبیاتی سخیف که با ادبیات متعارف یک رئیس جمهور فاصله زیادی داشت گفت که رهبر داعش در پایان یک تونل، در حال گریه و زاری و مثل یک سگ و یک فرد بزدل مرد.

جانشینان احتمالی ابوبکر البغدادیچرا ترامپ به خبر هلاکت "البغدادی" نیاز دارد؟ابوبکر البغدادی از آغاز تا سقوط؛ از زندان آمریکا تا «خلافت» داعش

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار