خروج 10 هزار نظامی سودانی از یمن

نایب رئیس شورای نظامی سودان و فرمانده نیروهای پشتیبانی این کشور از بازگشت 10 هزار نفر از نیروهای سودانی شرکت کننده در جنگ یمن به کشورشان خبر داد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری سودان تریبون، «محمد حمدان دقلو» نایب رئیس شورای نظامی سودان و فرمانده نیروهای پشتیبانی این کشور اعلام کرد که 10 هزار نفر از نیروهای سودانی پس از پایان ماموریتشان در یمن، به کشور خود بازگشتند.

حمدان دقلو تاکید کرد که سودان تمایلی به اعزام نیروهای جدید به یمن و جایگزینی آن با نیروهایی که اخیرا به خارطوم بازگشته‌اند، ندارد.

این اظهارات نایب رئیس شورای نظامی سودان در نشست دیروز سه شنبه با اعضای شورای نظامی و برخی از اعضای هیئت دولت وابسته ب حزب «آزادی و تغییر» بیان شده است.

سودان از سال 2015(1394) با ائتلاف سعودی در جنگ یمن شرکت داشته است، اما تاکنون اعلام نکرده که چه تعداد نیرو به یمن فرستاده است. چندی قبل شبکه الجزیره در گزارشی که درباره نیروهای سودانی در یمن آورده بود، نوشت: تعداد نیروهایی که در عملیات نظامی یمن شرکت دارند و ماهیت فعالیت‌هایی که آنها در یمن انجام می‌دهند، از جمله اسراری است که فرماندهان نظامی ترجیح می‌دهند درباره آنها صحبت نکنند؛ اما محمد حمدان دقلو معروف به حمیدتی، معاون رئیس شورای نظامی این اسرار را افشا کرده و گفته است: ما در کنار امارات و عربستان می‌جنگیم و نیروهای ما بزرگترین نیروهای شرکت کننده در ائتلاف عربی هستند و تعداد آنها به 30 هزار سرباز می‌رسد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار