حملات شدید ارتش ترکیه به رأس العین در سوریه

خبرگزاری رسمی سوریه از حملات شدید ارتش ترکیه به رأس العین خبر داد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش ترکیه با همکاری گروه‌های معارض مسلح ناحیه ابوراسین در حومه رأس العین را هدف حملات شدید خود قرار داد.

بر اساس این گزارش نیروهای ارتش سوریه وارد بخش‌های جنوبی ناحیه ابوراسین شده و به پیشروی خود به سمت مرزهای مشترک با ترکیه ادامه دادند.

از سوی دیگر شماری از نیروهای ترکیه بعد از درگیری‌های شدید وارد ناحیه باب الخیر در حومه رأس‌العین شدند و در پی این درگیری‌ها شماری کشته و زخمی شدند.

مرکز موسوم به دیده بان حقوق بشر وابسته به معارضان سوری اعلام کرد که درگیری‌های شدیدی در سه محور در دو منطقه باب الخیر و مریکیز از توابع شهرک ابوراسین به وقوع پیوست. 

این مرکز همچنین از وقوع درگیری و بمباران شدید روستای الداودیه واقع در جاده رأس العین به تل تمر خبر داد.

مرکز دیده بان حقوق بشر به نقل از منابع خود اعلام کرده در پی درگیری‌ها 6 تن از نیروهای دموکراتیک سوریه "قسد" و 9 تن از عناصر گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه کشته شده اند.

به گفته این منابع نیروهای سوری وارد شهرک ابوراسین که تحت سیطره نیروهای دموکراتیک سوریه بود شده‌اند و همزمان درگیری‌های شدیدی بین نیروهای دموکراتیک سوریه و نیروهای ترکیه به وقوع پیوسته است.

سوریه|ارتش به نزدیکی مرزهای مشترک با ترکیه رسید/ استقرار در هشت روستای حومه الحسکهگسترش مناطق گشت‌زنی واحدهای پلیس نظامی روسیه در مرز سوریه-ترکیه

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار