حمایت پمپئو از دیپلماتی که علیه ترامپ شهادت داد

وزیر خارجه آمریکا از دیپلماتی که به تازگی علیه رئیس‌جمهور این کشور در کنگره شهادت داده است، حمایت کرد.

حمایت پمپئو از دیپلماتی که علیه ترامپ شهادت دادبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری هیل، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، از سفیر سابق این کشور در اوکراین که به دلیل شهادت علیه دونالد ترامپ هدف حملات لفظی او قرار گرفته بود، حمایت کرد.

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌ای در خصوص اینکه آیا هنوز به «ویلیام تیلور »اطمینان دارد، گفت: «ما دو نفر درباره رویکرد آمریکا در روابط خود با اوکراین هماهنگ هستیم. ما درباره سیاست آمریکا در قبال اوکراین با هم صحبت کرده ایم و دیدگاه مشترکی در این زمینه داریم.»

تیلور به دلیل شهادت در کنگره در جریان تحقیقات دموکرات‌ها در خصوص استیضاح ترامپ با انتقادات رئیس جمهورآمریکا مواجه شده است. ترامپ روز جمعه درجمع خبرنگاران حاضر در کاخ سفید به انتقاد از این اقدام تیلور پرداخت و گفت: بسیار شرم آور است که این اتفاق در کشور ما رخ می‌دهد.

ویلیام تیلور در جلسه استماع روز سه شنبه به کمیته‌های مجلس نمایندگان اعلام کرد دولت ترامپ اعطای کمک نظامی نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلاری را مشروط به آغاز تحقیقات درباره فساد پسر جو بایدن، معاون باراک اوباما در این کشور کرده بود. تاکنون چندین نفر از مقامات سابق دولت دونالد ترامپ در جلسات غیرعلنی با دموکرات‌های مجلس نمایندگان حضور یافته اند.

روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت کمیته‌های مجلس نمایندگان آمریکا تاکنون جلسات محرمانه‌ای را به صورت خصوصی انجام دادند و قصد دارند نتایج این تحقیقات را تا نیمه نوامبر منتشر کنند.

در پی افشای جزئیاتی از درخواست ترامپ از دولت اوکراین برای آغاز تحقیقات علیه جو بایدن و پسرش هانتر بایدن، بسیاری از نمایندگان دموکرات از دونالد ترامپ انتقاد کردند. ترامپ طی یک تماس تلفنی در ۲۵ ژوئیه از رئیس جمهور اوکراین خواسته بود تا تحقیقات درباره فساد مالی جو بایدن و پسرش را تسریع بخشد.

به دنبال افشای این موضوع، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، آغاز روند رسمی بررسی استیضاح ترامپ را اعلام کرد. با این وجود، کاخ سفید اعلام کرد تا زمانی که استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان به طور رسمی به تصویب نرسیده از همکاری با این پرونده خودداری خواهد کرد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار