حمایت پامپئو از تجاوزات رژیم صهیونیستی به سوریه

وزیر خارجه آمریکا که به تازگی به سرزمین‌های اشغالی فلسطین سفر کرده است، از بمباران خاک سوریه توسط رژیم صهیونیستی دفاع و حمایت کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا که روز جمعه به بیت المقدس اشغالی سفر کرده است، پس از دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در جمع خبرنگاران گفت: ما ایده‌های خود را درباره چگونگی تضمین ثبات خاورمیانه به اشتراک گذاشتیم.

وی در ادامه افزود: ایالات متحده به طور کامل از اقدامات اسرائیل برای دفاع از منافعش در منطقه حمایت می‌کند.

وعده پامپئو به نتانیاهو برای مقابله با ایران

پامپئو در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی جروزالم پست، اظهار داشت: دولت ترامپ کاملا آشکار و شفاف اعلام کرده است که اسرائیل این حق اساسی را دارد تا برای دفاع از امنیت شهروندانش اقدام کند. می‌دانیم که اینجا گوشه‌ای از جهان است که ایران سعی می‌کند سامانه‌های تسلیحاتی را به سوریه و لبنان منتقل کند، سامانه‌هایی که اسرائیل را تهدید می‌کند و ما می‌خواهیم هر کاری را که می‌توانیم انجام دهیم تا مطمئن شویم ظرفیت و توانایی شناسایی این گونه اقدامات را داریم و می‌توانیم به صورت مشترک به این اقدامات پاسخ مناسب دهیم.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ضمن اشاره به اعمال "سخت‌ترین تحریم‌ها" علیه ایران، مدعی شد: راهبرد کلی ایالات متحده، متعهد شدن به مقابله و عقب گرداندن ایران است، نیروی اصلی بی‌ثبات کننده خاورمیانه.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار