0 بازدید

حزب کنگره مردمی: نظامیان سودانی از جنگ یمن خارج شوند

دبیرکل حزب کنگره مردمی سودان خواستار خروج نظامیان این کشور از جنگ یمن شد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، حزب کنگره مردمی در سال 1999 توسط حسن الترابی تاسیس شد. این حزب منشعب از حزب کنگره ملی به رهبری عمر البشیر است. حسن الترابی از بنیانگذاران حزب کنگره ملی بود اما به خاطر اختلافاتش با عمرالبشیر از این حزب جدا شد. حسن الترابی تا پایان عمرش (2016) از مخالفان سیاست های عمرالبشیر بود.

کشور سودان ,

دبیرکل حزب کنگره مردمی سودان دریک نشست مطبوعاتی درخارطوم گفت: این حزب خواستار برون رفت نظامیان سودانی از جنگ یمن است ما مخالف تمام جنگ ها و درگیری های نظامی در منطقه هستیم.

علی الحاج با اشاره به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از کارشناسان سازمان ملل مبنی  بر حضور نیروهای واکنش سریع سودان  در لیبی در کنار نیروهای به ژنرال خلیفه حفتر گفت: حزب کنگره مردمی مشارکت اخیر نیروهای سودانی در جنگ های دیگر در منطقه ( شمال آفریقا ) محکوم می کند.

وی درباره تحویل دادن عمرالبشیر به دادگاه کیفری بین المللی لاهه اظهار داشت: حزب کنگره ملی از زمان مرحوم حسن الترابی بنیانگذار این حزب، خواستار تحویل دادن عمرالبشیر به دادگاه لاهه بود تا به اتهاماتش درخصوص ارتکاب جنایت جنگی در دارفور و جنایت علیه بشریت پاسخ دهد. این موضع تاکنون هیچ تغییری نکرده‌است.

ائتلاف آزادی و تغییر در سوم نوامبر ( 12 آبان ) اعلام کرد: تمام اعضای این ائتلاف با تحویل دادن عمرالبشیر به دادگاه لاهه موافقت کرده‌اند.

مشارکت اسلامگرایان در پارلمان انتقالی سودان

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار