حزب سبز آلمان خواستار کناره گیری دبیرکل ناتو شد

حزب سبز آلمان به دلیل موضع نرم دبیرکل ناتو در قبال حملات ترکیه به شمال سوریه خواستار کناره گیری وی از این سمت شد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "هانوفرشه آلگماینه سایتونگ"، "یورگن تریتن" از سیاستمداران بلندپایه حزب سبز آلمان خواستار  کناره گیری ِ"ینز استولنبرگ" از دبیرکلی ناتو شد.

این سیاستمدار عرصه سیاست خارجی حزب سبز آلمان به دلیل موضع گیری دبیرکل ناتو در قبال مسئله حمله ترکیه به شمال سوریه خواستار کناره گیری وی شد.

وی تاکید کرد که دبیرکل ناتویی که در این شرایط پایان عملیات نظامی ترکیه در سوریه را درخواست نکند دیگر قابل تحمل نیست. وی از شکست کامل استولنبرگ سخن گفته و تصریح کرد که وی به جای اتخاذ موضع آشکار در برابر این اقدام ترکیه آن را بی اهمیت نشان داده و خواستار اقدامات متناسب است.

دبیرکل ناتو روز دوشنبه در برابر نمایندگان پارلمان کشورهای عضو ناتو در لندن ترکیه را به موضع محتاطانه در حملات علیه کردها در شمال سوریه فراخوانده و البته بازگشت این کشور از این اقدام خود را درخواست نکرد. به جای آن وی درباره انزوای کامل ترکیه در این شرایط هشدار داد.

وی تاکید کرد که ترکیه برای ناتو مهم است. دبیر کل ناتو همچنین به اهمیت این کشور در مبارزه با تروریسم داعش اشاره کرده و در این باره هشدار داد که مناقشات کنونی اتحاد ضروری در مبارزه با داعش را به خطر بیاندازد.

فشار آمریکا بر ناتو برای اتخاذ تدابیر لازم علیه ترکیهکوتاه آمدن رئیس جمهور قبرس ترک٬ در برابر فشارهای ترکیهگزارش| آخرین تحولات در شرق فرات/ ترکیه به دنبال اشغال کوبانی

استولنبرگ همچنین تاکید کرد که داعش البته دیگر هیچ منطقه ای را تحت کنترل خود ندارد اما همچنان وجود دارد و می تواند دوباره بازگردد.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه با نام عملیات «چشمه صلح» که از بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با اعلام رسمی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه آغاز شده، مخالفت‌های زیادی را در بین کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی به‌دنبال داشته است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار