جنگ تجاری رشد اقتصادی آمریکا را به خطر انداخته است

در حالی که دونالد ترامپ در ماه جاری یک آتش بس تجاری با چین اعلام کرد و وضع عوارض اضافی بر کالاهای چینی را به تعویق انداخت، ولی اقتصاددان‌ها می‌گویند رشد اقتصادی این کشور تا زمان برداشته شدن تمام عوارض در خطر است.
- اخبار اقتصادی -

 

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اقتصاد آمریکا احتمالاً در سه ماهه سوم سال میلادی جاری کندتر شده است و دلیل آن کاهش هزینه مصرف‌کنندگان و پایین آمدن سرمایه‌گذاری تجاری است که می‌تواند فدرال رزرو را وادار کند مجدداً نرخ بهره را کاهش دهد تا توسعه ادامه داشته باشد .
تخمین وزارت بازرگانی آمریکا از تولید ناخالص داخلی این کشور اقتصادی را به تصویر می کشد که در حال از دست دادن سرعت خود است ولی وارد رکود نمی شود . کارایی اقتصاد آمریکا به خاطر جنگ 15 ماهه چین و آمریکا پایین آمده و باعث کاهش اطمینان مصرف کنندگان و تجارت شده است .
پایان محرک اقتصادی کاهش مالیاتی 1.5 تریلیون دلاری سال گذشته و تضعیف رشد اقتصاد جهان باعث کند شدن اقتصاد آمریکا شده است. اقتصادی که 11 سال در حال رشد بوده است .
تولید ناخالص داخلی آمریکا احتمالاً به صورت سالانه 1.6 درصد در سه ماهه سوم سال میلادی جاری رشد کرده است در حالی که سرعت رشد آن در سه ماهه دوم سال 2 درصد بود . جریان تجارت کالا به خاطر وضع عوارض و کند شدن رشد اقتصاد جهان کاهش یافته و باعث کاهش سرعت در فعالیت های داخلی شده است .
رشد تخمین زده شده برای سه ماهه سوم سال نسبت به سه ماهه اول کمتر خواهد بود که نشان می‌دهد اقتصاد از هدف 3 درصد رشد سالانه کاخ‌سفید عقب خواهد ماند. رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم 2018 به اوج خود رسید که دلیل آن محرک های اقتصادی ایجاد شده توسط کاهش مالیاتی و افزایش هزینه‌های دفاعی بود .
اقتصاد آمریکا در 2018 ، 2.9 درصد رشد کرد در حالی که انتظار می رود رشد آن در سال جاری 2.5 درصد باشد. اقتصاددان‌ها تخمین می زنند سرعتی که اقتصاد می تواند با آن در یک دوره طولانی بدون افزایش تورم رشد داشته باشد بین 1.7 تا 2 درصد است .
در حالی که دونالد ترامپ در ماه جاری یک آتش بس تجاری با چین اعلام کرد و وضع عوارض اضافی بر کالاهای چینی را به تعویق انداخت، ولی اقتصاددان‌ها می‌گویند رشد اقتصادی تا زمان برداشته شدن تمام عوارض در خطر است.
یکی از مقامات دولت آمریکا گفت قرارداد تجاری موقت احتمالاً تا ماه آینده برای امضا در شیلی آماده نخواهد شد .
انتظار می رود رشد هزینه مصرف کنندگان که بیش از دو سوم از فعالیت‌های اقتصادی آمریکا را تشکیل می‌دهد، پس از افزایش در سه ماهه دوم حالا تا 4.6 درصد کند شده باشد که سریعترین کاهش از سه ماهه چهارم 2017 را نشان می دهد .
سرمایه گذاری تجاری پس از اینکه در سه ماهه دوم سال بیشترین کاهش را طی سه سال و نیم گذشته داشت باز هم کاهش یافته است. علاوه بر جنگ های تجاری که بر هزینه های سرمایه ای تاثیر گذاشته، نفت ارزان هم هزینه در حفاری نفت و گاز آمریکا را کاهش داده است .

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار