0 بازدید

جذب 200 میلیون دلار به استان با تصویب 20 طرح سرمایه‌گذاری خارجی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی گفت: اقتصاد استان در 6 ماه ابتدای سال بالای ۷ درصد مثبت بوده و در این دوره در کل کشور بالاترین جذب سرمایه‌گذاری خارجی را در استان داشتیم و توانستیم با ۲۰ طرح مصوب حدود ۲۰۰ میلیون دلار را در استان جذب کنیم.

حسین امیررحیمی امروز در نشست فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تجاری ایران و سوریه در هتل پارس مشهد، اظهار کرد: سال گذشته که تحریم‌ها در اقتصاد کشور اتفاق افتاد، وضعیت نگران‌کننده‌ای را برای امسال متصور بودیم و صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی پیش‌بینی کرده بودند که اقتصاد ما امسال ۵ درصد منفی می‌شود.

وی افزود: اکنون که بیش از ۶ ماه از سال جاری می‌گذرد، اقتصاد ایران نیم درصد مثبت شده و این در شرایطی بوده که وضعیت برای استان به مراتب مثبت‌تر و بهتر است. در حال انجام مطالعه‌ای برای محاسبه پیشرفت اقتصادی استان خراسان رضوی و شهر مشهد هستیم.

امیررحیمی ادامه داد: اقتصاد استان در 6 ماه ابتدای سال بالای ۷ درصد مثبت بوده است.در این دوره در کل کشور بالاترین جذب سرمایه‌گذاری خارجی را در استان داشتیم و توانستیم با ۲۰ طرح مصوب حدود ۲۰۰ میلیون دلار را در استان جذب کنیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی بیان کرد: با وجود اینکه ما سوریه را به عنوان دوست و شریک تجاری و اقتصادی ایران می‌دانیم اما در این ۲۰ طرح که از آلمان، عراق، افغانستان، ترکمنستان و امارات حضور داشتند، طرح مصوبی از کشور سوریه نداشتیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال انجام مطالعه‌ای هستیم تا بر اساس آن اولویت‌های استان برای سرمایه‌گذاری را جدا می‌کنیم. امکان‌سنجی ۶۰ مورد از بهترین طرح‌ها در حال بررسی بوده که ارائه خواهیم کرد، به ۱۰ مورد از بهترین‌ طرح‌ها نیز مجوز بدون نام خواهیم داد.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار