جابجایی ۱۸ سرکرده داعش در شمال سوریه توسط قسد

تهران-ایرنا- شبه نظامیان «قسد» ۱۸ سرکرده داعش را ناگهانی و بدون هماهنگی با ائتلاف آمریکایی از زندان «غویران» به زندان «علایا» شهر القامشلی استان الحسکه (شمال سوریه) منتقل کردند.

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از روز دوشنبه ایرنا روزنامه سوری الوطن نوشت : گروه موسوم به «هماهنگی عناصر مسلح» اعلام کرد که  «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) که تحت حمایت ایالات متحده قرار دارد، طی ساعات اخیر ۱۸ سرکرده داعش را به طور ناگهانی و به دلایل نامشخص و بدون هماهنگی قبلی با ائتلاف آمریکایی از زندان «غویران» استان الحسکه به زندان «علایا» شهر القامشلی واقع در استان یاد شده در شمال سوریه انتقال داده‌اند.

گروه مزبور همچنین اعلام کرد که گروه جدیدی از آوارگان سوری از اردوگاه «الهول» در جنوب شرقی الحسکه به سمت مناطقی در شهر «منبج» واقع در شمال شرقی حلب منتقل شده اند.

این گروه شامل ۱۰۵ خانواده متشکل از ۳۴۵ نفر است و دوازدهمین گروه آورگان سوری به شمار می‌رود که اردوگاه الهول را ترک کرده است.

در همین حال، برخی منابع خبری سوریه گزارش دادند که کاروانی متشکل از حدود ۱۰۰ خانواده از آوارگان منبج در حومه حلب سوریه که در اردوگاه الهول در حومه الحسکه گروگان شبه نظامیان قسد بودند، این ارودگاه را ترک کردند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار