تمجید عربستان سعودی از آمریکا به دنبال مرگ ابوبکر بغدادی

عربستان سعودی از واشنگتن به دلیل انجام عملیاتی که منجر به مرگ سرکرده داعش شد، تمجید کرد.

تمجید عربستان سعودی از آمریکا به دنبال مرگ ابوبکر بغدادیبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، درحالی‌که هنوز تردید‌هایی در خصوص مرگ سرکرده گروه تروریستی داعش وجود دارد، خبرگزاری دولتی «سعودی پرس» به نقل از یک مقام در وزارت امور خارجه عربستان سعودی نوشت این کشور از واشنگتن به دلیل انجام عملیاتی که منجر به کشته شدن ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش، شد تقدیر و تشکر می‌کند.

این مقام از ادامه همکاری عربستان با آمریکا در این زمینه سخن گفته است. بنا به گفته او، ریاض همکاری خود را با متحدانش، از جمله آمریکا، در مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.

روز گذشته منابع خبری آمریکا اعلام کردند که چندین بالگرد این کشور به همراه نیرو‌های ویژه آن منطقه باریشا در ادلب را مورد حمله قرار دادند که براثر آن ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش، به هلاکت رسید.

با این حال، برخی از طرف‌ها درباره این ادعای مطرح شده از سوی آمریکا اظهار ترددید کردند و آن را تلاش رئیس‌جمهور این کشور برای بهره‌برداری تبلیغاتی پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ دانستند. از جمله روسیه که چنین چیزی را مورد تردید قرار داده و اعلام کرده است اطلاعات موثقی درباره اجرای چنین عملیاتی یا هلی برن نیرو در منطقه در دست ندارد. مسکو از واشنگتن خواسته است ادله و شواهد شفافی درباره کشته شدن بغدادی ارائه کند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار