رهبر انقلاب:

تفریح کردن مانند روغن‌کاری اجزای یک کارخانه باید به حرکت کلی جامعه کمک کند

صفحه اینستاگرامی نوجوان منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب تصویرنوشته‌ای، درباره نقش تفریح در روند پیشرفت جامعه را منتشر کرد.

به گزارش ذاکرنیوز، پس از انجام روزمرگی‌های زندگی که از صبح هرروز برای آن‌ها برنامه‌ریزی می‌کند مانند کارکردن، درس خواندن و انجام امور خانه روحیه انسان دچار خستگی شده و نیازمند انجام کار‌هایی متنوع و تفریحی می‌شود. این امور می‌توانند انگیزه و توانایی جسمی و روحی او را برای ادامه دادن به روزمرگی‌های زندگی‌اش افزایش دهند.


صفحه اینستاگرامی نوجوان منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب، با انتشار تصویرنوشته‌ای، درباره تاکید ایشان بر لزوم تفریح کردن برای انسان نوشت و بخشی از بیاناتی که ایشان در سال ۷۱ ایراد کردند را بازنشر داد.

 بر اساس این پست رهبر انقلاب تفریح را به مثابه روغن‌کاری موتور یک کارخانه که اجزای مختلف خود را به حرکت در می‌آورد دانسته و تفریح کردن را باعث کار بهتر معرفی کردند؛ ایشان همچنین عنوان کردند که تفریح باید به حرکت کلی جامعه کمک کند.


در ادامه متن و پست منتشر شده توسط صفحه نوجوان را مشاهده می‌کنید:


" تفریح کنیم
تابستون وقتشه که موتورتون رو روغن‌کاری کنید
تمثیل جالب آقا از نقش تفریح برای جامعه
مقصودمان از تفریح چیست؟ ... جامعه مثل کارخانه عظیمی است که یک میلیون فولاد را حرکت می‌دهد، سایش و استهلاک دارد، لذا گاهی مقداری روغن لطیف و خوش‌رنگ، تمام سایش‌ها را از بین می‌برد و کار، تندتر، روان‌تر و بهتر انجام می‌گیرد. تفریح، چنین نقشی دارد و باید به حرکت کلی جامعه کمک کند "


تفریح کردن مانند روغن‌کاری اجزای یک کارخانه باید به حرکت کلی جامعه کمک کند


تفریح کردن مانند روغن‌کاری اجزای یک کارخانه باید به حرکت کلی جامعه کمک کنداگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار