0 بازدید

تشکیل 2کمیته برای تعیین تکلیف معافیت‌ها و پایه‌های جدید مالیاتی/تکمیل بررسی CGT در کمیته فنی وزارت اقتصاد

معاون وزیر اقتصاد با تشریح عملکرد دو کمیته فنی و اصلی برای بررسی پیش نویس لایحه اصلاح مالیاتهای مستقیم گفت: بررسی فصل مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) در کمیته فنی به پایان رسیده است.
- اخبار اقتصادی -

محمد دهقان دهنوی در گفت و گو  با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه دو کمیته فنی و اصلی برای بررسی پیش نویس لایحه اصلاح مالیاتهای مستقیم  در  وزارت اقتصاد تشکیل شده است، گفت:  لایحه مذکور دارای سه فصل مجزای، مالیات بر عایدی سرمایه (CGT)، ساماندهی معافیتهای مالیاتی و همچنین مالیات بر مجموع درآمد است.

وی با بیان  اینکه از ابتدا مواد مرتبط با عایدی سرمایه در قانون فعلی مالیاتهای مستقیم گنجانده شده بود اما در مجلس این موارد حذف شد، گفت: در حال حاضر بررسی فصل مالیات بر عایدی سرمایه در کمیته فنی به پایان رسیده و کمیته وارد بررسی فصل ساماندهی معافیتهای مالیاتی شده است.

معاون وزیر اقتصاد گفت: در حال حاضر 2 کمیته برای بررسی پیش لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در وزارت اقتصاد تشکیل شده است، گفت: کمیته فنی با محوریت معاون اقتصادی بررسیهای مقدماتی را روی لایحه انجام خواهد داد.

به گفته دهقان، در کمیته اصلی صاحب نظران مختلف از مجموعه وزارت اقتصاد و همچنین افراد بیرون از این مجموعه وظیفه بررسی نهایی لایحه را بر عهده خواهند داشت. در حال حاضر افرادی مانند تقی نژاد، سلامی، پاریزی به اضافه برخی اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس مانند آقایان شکری و موسوی عضو کمیته اصلی بررسی لایحه هستند.

وی افزود، علاوه بر نمایندگان مرکز پژوهشهای مجلس، اعضای منتخب سه اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف نیز در کمیته مذکور حاضر هستند که تا کنون سه جلسه با حضور اعضا برگزار شده است.

دهقان گفت: موضوع مالیات بر سود بانکی در فصل مالیات بر مجموع درآمد خانوار(PIT) طبقه بندی شده و هنوز نوبت به بررسی این فصل نرسیده است.

بفرمــــاییـد مالیـــــــات!راستی آزمایی شانسی اظهارنامه های مالیاتی در سامانه مودیان + سندایرانی‌ها نصف متوسط جهانی مالیات می‌دهند/ چرا فرارهای مالیاتی در ایران نجومی است؟

 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار