0 بازدید

ترامپ مخالف نخست وزیری کوربین است

ترامپ در اظهاراتی مداخله جویانه انتقاد شدیدی به توافق برگزیت جدید لندن با اتحادیه اروپا وارد کرده و با نخست وزیری جرمی کوربین مخالفت کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "دونالد ترامپ"، رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با رادیو "ال بی سی" انگلیس بار دیگر اظهارات مداخله جویانه ای را درباره مسائل داخلی این کشور از جمله روند برگزیت کرد.

وی در این مصاحبه انتقاد شدیدی به توافق برگزیت جانسون با اتحادیه اروپا وارد کرده و آن را مانعی برای تجارت بین لندن و واشنگتن ارزیابی کرده و گفت: آمریکایی ها نمی توانند تحت این شرایط هیچ توافق تجاری را با انگلیس منعقد کنند.

ترامپ از جانسون و "نایجل فاراق"، رئیس حزب برگزیت در این کشور یک همکاری در انتخابات پارلمانی زودهنگام در این کشور را درخواست کرد. وی تاکید کرد که این دو باید در کنار هم باشند چرا که آن ها همراه هم می توانند در این انتخابات نتیجه خوبی را به دست آورند.

جانسون احترام زیادی برای فاراژ و حزب تازه تاسیس او قائل است.

ترامپ در این مصاحبه همچنین به جرمی کوربین، رئیس حزب کارگر هم انتقاد وارد کرده  و کوربین را به عنوان نخست وزیر آینده انگلیس گزینه بدی دانست که این کشور را به مسیرهای بدی می کشاند.

کوربین هم بلافاصله بعد از انتشار این مصاحبه در پیامی توئیتری ترامپ را به دخالت در مبارزات انتخاباتی انگلیس متهم کرده و گفت: ترامپ سعی می کند در انتخابات انگلیس دخالت کند تا به این ترتیب دوستش جانسون در این انتخابات پیروز شود.

ترامپ تا به حال به دفعات در امور داخلی انگلیس و روند برگزیت دخالت کرده و از بوریس جانسون حمایت کرده است.

سناریوهای پیش روی انگلیس درباره برگزیت بعد از انتخابات پارلمانی زودهنگامبریتانیا با «برگزیت» یکپارچه نخواهد ماندهشدار اندیشکده انگلیسی درباره پیامدهای توافق جدید برگزیت

ترامپ در ماه سپتامبر گفت که آمریکا و انگلیس روی یک توافق تجاری عالی برای دوران بعد از برگزیت کار می کنند.

وی در ماه آگوست هم جانسون را فردی خارق العاده و مردی درست برای اجرای برگزیت ارزیابی کرد.

البته دولت انگلیس انتقاد ترامپ به توافق برگزیت جدید را رد کرده و یک سخنگوی دولت در این باره گفته است که با این توافق انگلیس می تواند مبادلات تجارت آزاد با همه کشورهای جهان منعقد کند.

 ترامپ با جالب خواندن رقابت افراد مختلف در حزب محافظه‌کار انگلیس برای تصدی این پست و با این ادعا که همه رقبا را می‌شناسد و در این زمینه «سخت مطالعه کرده» است، گفت: فکر می‌کنم که کار بوریس (جانسون) بسیار خوب باشد. او (در این سمت) بسیار عالی خواهد بود.

قانونگذاران انگلیسی این هفته در پی تسلیم شدن بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور و درخواست رسمی از اتحادیه اروپا برای تعویق برگزیت، پس از روندی طولانی با پیشنهاد انتخابات زودهنگام وی موافقت کردند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار