تاکید وزیر خارجه آمریکا بر ادامه حضور نظامی در افغانستان

در حالی که طالبان خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را پیش‌شرط توافق صلح می‌داند، وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی بر ادامه حضور نظامی در افغانستان تاکید کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا پس از حمله به نمازگزاران در ولایت «ننگرهار» در بیانیه‌ای گفت: آمریکا نسبت به صلح و ثبات در افغانستان متعهد می‌ماند و به جنگ ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از رویترز، در ادامه این بیانیه آمده است: ما در کنار مردم افغانستان می‌ایستیم که تنها خواستار صلح و آینده‌ای عاری از چنین اعمال منزجر کننده خشونت‌آوری هستند.

تاکنون گروهی مسئولیت حمله روز جمعه را به عهده نگرفته اما طالبان در واکنش به این حمله ضمن مسئول دانستن داعش تصریح کرد که این گروه تروریستی مورد حمایت‌های داخلی و خارجی قرار دارد و هدف از انتقال آن به افغانستان را نیز گرم کردن آتش جنگ و ایجاد دستاویزی برای ادامه حضور آمریکا دانست.

در ادامه این بیانیه تصریح شده که داعش پدیده‌ای افغانستانی نیست و بسیار دورتر از خاک افغانستان در کشورهای عربی ظهور کرد و نیروهای خارجی و حکومت وحدت ملی این "فتنه" را به این کشور آوردند.

آمریکا پس از حملات 11 سپتامبر سال 2001 به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان حمله کرد اما با گذشت بیش از 18 سال نه تنها معضل تروریسم حل نشده بلکه حملات تروریستی و شمار گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی نیز افزایش یافته است.

طالبان: داعش از کشورهای عربی با حمایت داخلی و خارجی به افغانستان منتقل شدسایه اتهام همکاری با داعش بر سر رئیس سنای افغانستان؛ جنجال در «شورای ملی» ادامه داردحضور نظامی آمریکا و افزایش شمار تروریست‌های داعش در افغانستان

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که پس از شکست پروژه داعش در عراق و سوریه، آمریکا و دیگر حامیان داعش با هدف ایجاد ناامنی در مرزهای جنوبی کشورهای مشترک‌المنافع و آسیای مرکزی برای انتقال جنگجویان داعش به مناطق شمالی افغانستان انتقال می‌یابد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار