بیش از 6500 پرونده از ابتدای امسال در هرمزگان صلح و سازش شد

رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان گفت: با توجه به تأکیدات رئیس کل دادگستری استان هرمزگان مبنی بر تلاش در جهش صلح و سازش پرونده های قضایی،از ابتدای امسال، شش هزار و پانصد و هشتاد و نه پرونده در شوراهای حل اختلاف هرمزگان منجر به صلح و سازش شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرگزاری تسنیم از بندرعباس و به نقل از دادگستری استان هرمزگان، مظفر حمزه‌ئی رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان اظهار داشت: با توجه به تأکیدات رئیس کل دادگستری استان هرمزگان مبنی بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌ها به منظور تلاش در جهش صلح و سازش پرونده‌های قضایی و برنامه‌ریزی انجام شده، از ابتدای امسال شعب شوراهای حل اختلاف استان موفق به صلح و سازش 6589 فقره پرونده شده‌اند.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان تصریح کرد : از ابتدای امسال تعداد سی و چهار هزار و شانزده پرونده وارد و از این تعداد ، سی و سه هزار و هفتصد و یک فقره مختومه شده است.

رئیسی: فتنه عراق مانند فتنه مشهد محقق نشد/صلح و سازش در کلانتری‌ها رونق یابدمختومه کردن پرونده‌ها با ایجاد صلح و سازش مهمترین رسالت شوراهای حل اختلاف استارجاع عجولانه پرونده ‌به شوراهای حل اختلاف برای صلح و سازش ‌نتایج مطلوبی ‌در پی ندارد

 حمزه‌ئی در ادامه افزود: از شمار پرونده‌های مختومه، تعداد نوزده هزار و دویست و پنجاه و نه فقره قابل صلح و سازش بوده‌اند که از این تعداد شش هزار و پانصد و هشتاد و نه فقره پرونده به صلح وسازش منجر شده است.

حمزه‌ئی خاطرنشان کرد: بر این اساس از ابتدای امسال ، حدود سی و چهار درصد پرونده های قابل صلح و سازش در شعب شوراهای حل اختلاف استان به سازش منجر شده است .

معاون قضائی رئیس کل دادگستری در خاتمه اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم در سایه حمایت های رئیس کل دادگستری و دیگر مسئولین قضایی هرمزگان و با همت و تلاش مضاعف قضات، اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان در زمینه نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش و فسخ خصومات نقش مؤثری داشته باشیم .

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار