بولتون احتمالا علیه ترامپ شهادت می‌دهد

روزنامه واشنگتن پست در مطلبی از احتمال شهادت دادن مشاور امنیت ملی سابق آمریکا علیه رئیس‌جمهور این کشور در سه کمیته مامور رسیدگی به طرح استیضاح او مجلس نمایندگان خبر داد.

بولتون احتمالا علیه ترامپ شهادت می‌دهدبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نوشت: سی‌ان‌ان به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد وکلای جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا، گفت‌وگو‌هایی را با سه کمیته مجلس نمایندگان که تحقیقات درباره استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، را دنبال می‌کنند درباره ادای شهادت احتمالی بولتون انجام داده‌اند.

این روزنامه در گزارشی با عنوان «آمادگی بولتون برای ادای شهادت در سه کمیته مجلس نمایندگان در روند بررسی استیضاح ترامپ» افزود: چنانچه جان بولتون در روند تحقیقات درباره استیضاح دونالد ترامپ شهادت دهد؛ وی به معدود مقامات کنونی و سابق دولت ترامپ خواهد پیوست که طی ماه جاری در چارچوب تحقیقات تحت رهبری دموکرات‌ها درباره تعاملات دونالد ترامپ با اوکراین مورد پرسش و پاسخ قرار گرفته‌اند.

جان بولتون دلایل زیادی برای ادای شهادت در این خصوص دارد. بولتون خود به عنوان یک وکیل به خوبی می‌داند که ادعا‌های کاخ سفید در مورد مصونیت مطلق بسیار بی‌معنا است.

گزارش‌های خبری حکایت از آن دارد که ویلیام بی. تیلور جونیور، دیپلمات ارشد آمریکایی در اوکراین، در  زمان ادای شهادت خود گفته است که جان بولتون به طور قابل درکی نگران تماس تلفنی ۲۵ ژوئیه گذشته بین دونالد ترامپ با ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی وی، بوده است که در جریان این تماس تلفنی ظاهرا ترامپ دیدار از کاخ سفید و ارائه کمک‌ها به اوکراین را به همکاری زلنسکی در تحقیق در فعالیت‌های جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا منوط کرده بود.

بولتون همچنین اطلاع داشته است که این کمک‌ها متوقف شده است و می‌تواند اثبات کند که رودولف دبلیو جولیانی، وکیل ترامپ، طرحی را برای مقابله با رقیب انتخاباتی ترامپ (بایدن) و نه اجرای سیاست آمریکا در دست داشته است.

تصور آن دشوار است که جان بولتون داستانی متناقض با بسیاری از شاهدان از جمله ویلیام بی. تیلور داشته باشد.

بدون شک بولتون از ادای شهادت خوشحال خواهد شد و این تنها به این دلیل نیست که ترامپ تلاش کرد زمانی که بولتون خبر استعفای خود را اعلام کرد این طور به نظر برسد که وی بولتون را اخراج کرد.

به نوشته واشنگتن پست، ادای شهادت بولتون قطعا چشمگیر خواهد بود. وی در رده فوقانی مشاوران سیاست خارجی آمریکا قرار داشته و بنابراین شاهد عینی همه نوع مکالمات و گفت‌وگو‌ها بوده است. او همچنین در بین مخاطبان فاکس نیوز که پایگاه ترامپ است، اعتبار دارد. اظهارات و ادای شهادت بولتون حتی ممکن است روند استیضاح ترامپ را تسریع کند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار