بلومبرگ: اردوغان به عواقب خطرناک عصبانی کردن ترامپ می‌اندیشد

رئیس جمهوری ترکیه پس از امضای پیاپی دو توافقنامه با آمریکا و روسیه در حال حاضر مدتی است به این می‌اندیشد که اگر نیروهای کرد سوریه از شهر مرزی کوبانی (عین العرب) (شهر اصلی کردنشین شمال سوریه) خارج نشوند چه باید انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از ایسنا، خبرگزاری بلومبرگ، روز جمعه گزارش کرد، بعد از توافق رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه با ولادیمیر پوتین، همتای روسش بر سر خارج کردن نیروهای کرد از منطقه حائل در مرزهای ترکیه و سوریه، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز جمعه گفت، اگر ترکیه به توافق پایبند نباشد، یگان‌های کرد برای مقابله با نیروهای مسلح ترکیه رو در روی آنها خواهند ایستاد.

وی افزود: گارد مرزی سوریه و پلیس نظامی ما نیز مانع آنها نخواهند شد.

اردوغان عصر روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه گفت، روسیه موافقت خود را با عملیات ترکیه در صورتی که نتواند نیروهای مدافع خلق کرد را متقاعد به عقب نشینی کند و نیز باقی ماندن آن دست‌کم در ۳۰ کیلومتری مرزها تا چند روز آتی اعلام کرده است.

با این وجود، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا جمعه ترکیه را تهدید به این امر کرد که در صورتیکه ارتش آنکارا از مسائل مورد توافق درباره منطقه عملیات واقع در ما بین دو شهر تل‌ابیض و راس العین پا فراتر نهد، تحریم‌های گسترده‌ای را علیه آن اعمال خواهد کرد.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار