برپایی نمایشگاه دستاورد‌های صنعت هسته‌ای در کرمان

رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: کرمان امسال برای دومین بار میزبان نمایشگاه تخصصی دستاورد‌های صنعت هسته‌ای است

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، در مراسم افتتاحیه چهل و هشتمین نمایشگاه تخصصی دستاورد‌های صنعت هسته‌ای کشور در دانشگاه شهید باهنر کرمان طاهر رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: کرمان امسال برای دومین بار میزبان نمایشگاه تخصصی دستاورد‌های صنعت هسته‌ای است و در سال ۹۱ که برای اولین بار این نمایشگاه در کرمان برگزار شد رکورد بیشترین بازدید نمایشگاه را در این چند سال داشته است.

او افزود: این نمایشگاه با هدف آگاه سازی عمومی به دانش صنعت هسته‌ای به عنوان تکنولوژی مفید، دسترسی دانشگاهیان به چکیده‌ای از آخرین دستاورد‌های کشور و ایجاد علاقمندی به جذب علاقمندان و تقویت خودباوری برگزار شده است.

محمد علی دهقان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان نیز گفت: این نمایشگاه فرصت خوبی است تا مردم جامعه با اهمیت فعالیت هسته‌ای آشنا شوند.

او افزود: از انرژی اتمی در دنیا در علوم مختلف استفاده‌های مهمی می‌شود که کاربرد‌های فراوانی در بخش کشاورزی و پزشکی دارد.

دهقان گفت: ما از انرژی اتمی در زمینه رفاه مردم و پیشرفت علم استفاده می‌کنیم در حالی کشور‌هایی که مانع پیشرفت هسته‌ای کشور ما می‌شوند خودشان دارای پیشرفت‌های هسته‌ای غیر صلح آمیز هستند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار