بازداشت سه نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با داعش

ترکیه چند نفر را به اتهام طراحی برای انجام حمله تروریستی در روز ملی این کشور بازداشت کرد.

بازداشت سه نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با داعشبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات ترکیه سه نفر را به ظن عضویت در گروه تروریستی داعش و طرح‌ریزی برای انجام حملاتی در روز ملی این کشور بازداشت کردند.

این بازداشت‌ها پس از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی شد ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش در یورش نیرو‌های این کشور در نزدیکی مرز ترکیه کشته شده است.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد این سه مظنون در حال تدارک برای مختل کردن جشن‌های روز ملی در استانبول بوده اند.

روز سه شنبه نود و ششمین سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه در بقایای امپراتوری عثمانی در این کشور جشن گرفته می‌شود. بنا به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرگزاری آناتولی، واحد‌های پلیس مبارزه با تروریسم اعلام کردند این افراد با کسانی که پشتیبانی لجستیکی این حملات را برعهده داشتند، در تماس بودند.

ترامپ روز یکشنبه مدعی شد که ابوبکر بغدادی در عملیاتی که نیرو‌های ویژه آمریکایی در استان ادلب در سوریه انجام داده‌اند به قتل رسیده است و در سخنرانی خود به همین مناسبت از روسیه، عراق، سوریه و ترکیه برای همکاری در انجام این عملیات تشکر کرد.

از سوی دیگر، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد اطلاعاتی که تاییدکننده مرگ بغدادی باشد در دست نیست و این نوع ادعا‌های مقامات آمریکایی بی‌سابقه نبوده است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار