انتقاد شدید چاووش‌اوغلو از گفت‌وگوی آمریکا با فرمانده قسد

وزیر خارجه ترکیه تلاش مقامات آمریکایی برای دیدار با فرمانده ارشد شبه‌نظامیان موسوم به «نیرو‌های دموکراتیک سوریه» را به باد انتقاد گرفت و آن را ناپذیرفتنی خواند.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، طی سخنانی در باکو از تلاش سناتورهای آمریکایی برای دیدار با مظلوم کوبانی، فرمانده ارشد شبه‌نظامیان موسوم به «نیرو‌های دموکراتیک سوریه»، که آنکارا او را «تروریست» می‌داند، به شدت انتقاد کرد.

او گفت: دیدار مسئولان کشور‌های متحد ترکیه با فرهاد عبدی شاهین (با نام مستعار مظلوم کوبانی) سرکرده گروه تروریستی ی‌پ‌گ که در فهرست قرمز افراد تحت تعقیب قرار دارد غیرقابل قبول است.

وزیر امور خارجه ترکیه افزود: تروریست‌ها این دیدار را نشانه مشروعیت خود می‌دانند. احتمال دارد در آینده نیز برخی دیدار با سرکردگان تروریست‌های داعشی مانند ابوبکر بغدادی را مشروع بدانند.

چاووش‌اوغلو اضافه کرد: از دیدگاه ما همه آنان؛ شامل داعش، پ‌ک‌ک/ی‌پ‌گ، بوکوحرام و فتو تروریست هستند. چنین دیداری این نشانه ضعف در مبارزه با تروریسم است. این اعتراض را به مقامات آمریکا اعلام کرده و گفتیم این تروریست‌هایی که با آن‌ها دیدار می‌کنید در لیست تحت تعقیب اینترپل هستند.

این اظهارات در پی آن مطرح می‌شود که سناتور‌های آمریکایی روز چهارشنبه از وزارت امور خارجه آمریکا خواستند که به سرعت برای فرمانده ارشد «قسد»، ویزا صادر کند تا او بتواند برای گفت‌وگو درباره سوریه به آمریکا سفر کند. 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار