در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان اعلام شد؛

انتقاد دوباره اوباما از نحوه مدیریت مقابله با کرونا در آمریکا

رئیس جمهور سابق آمریکا بار دیگر در اظهاراتی از نحوه مدیریت مقابله با کرونا در ایالات متحده انتقاد کرد.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از رویترز، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا از عملکرد دولت ترامپ در مواجهه با بحران کرونا انتقاد کرد و گفت: بحران شیوع کرونا نشان داد که بسیاری از مقامات کنونی آمریکا حتی تظاهر نمی‌کنند که مسئول هستند.


این انتقادات زمانی مطرح شد که روند مرگ در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا همچنان صعودی است به طوری که تا صبح امروز یکشنبه تعداد افرادی که در ایالات متحده بر اثر ابتلا به کووید -۱۹ جان خود را از دست داده‌اند به ۹۰ هزار و ۱۱۳ نفر رسید.


بر اساس آمارهای اعلام شده، تعداد کلی افراد مبتلا به کرونا در آمریکا به یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۷۷۳ نفر رسیده است.


اوباما که به صورت آنلاین در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان کالج‌ها و دانشگاه‌هایی که از لحاظ تاریخی به آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار اختصاص دارند (HBCUs) سخنرانی می‌کرد، با اشاره به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از مقامات وزارت بهداشت این کشور مبنی بر اینکه آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار درصد قابل توجهی از مبتلایان و قربانیان کووید ۱۹ را تشکیل می‌دهند گفت: بیایید صادق باشیم، این بیماری نابرابری‌های اساسی و رنج‌هایی را نشان داد که جامعه سیاهان آمریکا به طور تاریخی در این کشور با آن دست به گریبان هستند.


اوباما افزود: این بیماری بیش از هر چیز پرده‌ها را انداخت و نشان داد که مقامات در حال انجام چه کاری هستند. بسیاری از آنها حتی وانمود نمی‌کنند که در قبال این بحران مسئول هستند.


اوباما گفت: بی‌عدالتی‌هایی که متوجه جامعه آفریقایی‌تبارهای آمریکا می‌شود چیز جدیدی نیست و سپس به ماجرای قتل «احمد آربری»، جوان سیاهپوست غیرمسلحی اشاره کرد که به تازگی در حالی که در کنار جاده مشغول ورزش بوده، توسط دو سفیدپوست کشته شده است.


این دومین بار در هفته اخیر است که اوباما به انتقاد از عملکرد دولت ترامپ در قبال بحران جاری می‌پردازد.


او هفته گذشته نیز عملکرد دولت ترامپ در مدیریت این بحران را «یک هرج و مرج مطلق و فاجعه‌بار» توصیف کرد؛ سخنانی که باعث شد دونالد ترامپ اوباما را متهم به تلاش برای تضعیف ریاست جمهوری خود کند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار