انتقاد ترکیه از دیدار ژنرال مکنزی با فرمانده قسد

وزیر امورخارجه ترکیه عصر جمعه دیدار "ژنرال کنت اف. مکنزی" فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا (سنتکام) با "مظلوم عبدی" فرمانده ِنیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) را مورد انتقاد قرار داد و گفت: این دیدار مشروعیت بخشی به تروریسم است.

ایرنا: وزیر امورخارجه ترکیه عصر جمعه دیدار "ژنرال کنت اف. مکنزی" فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا (سنتکام) با "مظلوم عبدی" فرمانده ِنیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) را مورد انتقاد قرار داد و گفت: این دیدار مشروعیت بخشی به تروریسم است.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اوغلو تصریح کرد: عبدی یک تروریسم است که تحت تعقیب پلیس بین‌الملل قرار دارد، به‌ همین خاطر قابل قبول نیست که متحدان ما با وی دیدار کنند.

انتقاد ترکیه از دیدار فرمانده سنتکام با فرمانده قسد

وزیر امورخارجه ترکیه افزود: این اقدام ثابت کرد که در آینده می‌توان با دیگر سرکردگان گروه‌های تروریستی از جمله "ابوبکر البغدادی" سرکرده گروهک تروریستی داعش نیز دیدار کرد.

اوغلو افزود: این اقدام نشان داد که جدیتی برای مبارزه با تروریسم وجود ندارد.

ترکیه حزب کارگر کردستان (پ.ک.ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) را تروریست می‌داند.

پیش از این نیز "ابراهیم کالین"سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه گفت که آمریکایی‌ها صادق نیستند، چرا که برغم آغاز گشت‌های مشترک و خبر نابودی داعش که توسط "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری امریکا اعلام شد، واشنگتن همچنان به حمایت و تجهیز یگان‌های مدافع خلق (پ. ی.گ) ادامه می‌دهد.

وزارت دادگستری ترکیه نیز روز جمعه از آمریکا خواست، به محض ورود عبدی به واشنگتن، وی را به ترکیه تحویل دهد.

این اقدام یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که سناتورهای آمریکایی روز پنجشنبه از وزارت امورخارجه ایالات متحده خواستند، برای عبدی به سرعت روادید صادر کند تا وی بتواند برای گفت‌وگوی مستقیم در مورد اوضاع در شمال شرق سوریه به واشنگتن برود.

اظهارات روز جمعه وزیر امورخارجه ترکیه، واکنش به دیدار روز دوشنبه "مکنزی" با فرماندهان یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) از جمله عبدی صورت می‌گیرد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار