0 بازدید

امام جمعه یزد: استیضاح ترامپ خیمه شب‌بازی آمریکایی‌ها برای پوشاندن جنایت‌هایشان است

امام جمعه یزد با اشاره به بحث استیضاح ترامپ گفت: این اقدام خیمه شب بازی آمریکایی‌ها برای غافل کردن مردم جهان از جنایت‌های آمریکایی‌ها در کشورهای مختلف است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری(ع) به روایتی از آن حضرت اشاره کرد و اظهار داشت: آن حضرت می‌فرماید بالاتر از یتیمی که پدر خود را از دست داده، یتیمی است که امام امت خود را نمی‌تواند ببیند.

وی تصریح کرد: آن حضرت ادامه می‌دهند که کسانی از شیعیان ما عالم به علوم ما هستند و شریعت ما را برای آنها بیان می‌کنند و ثواب این علما این است که با ما اهل بیت(ع) محشور می‌شوند و ثواب آنها از هزار عابد بیشتر است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد تصریح کرد: عابدان عبادت می‌کنند تا خودشان را نجات دهند ولی عالم علاوه بر اینکه سعی می‌کند با دور شدن از خدا و رسیدن به مسیر الهی خود را نجات دهند، امت اسلامی را هم از وسوسه‌های شیطان دور می‌کنند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم هم در مسیری قرار گرفتند که مکتب اهل بیت(ع) و مسلمانان را از دست تکفیری‌ها نجات دهند گفت: این شهیدان اجر و ثوابشان از صدها شهید دیگر بالاتر است.

قطعنامه تحقیقات استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شدسهم خواهی ترامپ به بهانه مبارزه با داعشکاهش پیشتازی بایدن در رقابت با ترامپ

امام جمعه یزد با بیان اینکه هدایتگر این حرکت عظیم مقام معظم رهبری بود عنوان کرد: عالمی که در جامعه اسلامی و در زمان غیبت باید هدایت جامعه را بر عهده بگیرد، ولایت مطلقه فقیه است.

وی به سالروز 13 آبان اشاره کرد و افزود: این روز یکی از روزهای بسیار استثنایی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است و اتفاقات بسیار مهمی در آن به وقوع پیوسته است.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد عنوان کرد: در این روز تعدادی از دانش‌آموزان عزیز ما در دانشگاه تهران و در مقابله با شاه خبیث به شهادت رسیدید و در سال 43 هم حضرت امام خمینی(ره) در چنین روزی به ترکیه تبعید شدند و همین تبعید برکات بسیاری داشت و زمینه پیروزی انقلاب اسلامی ایران و جهانی شدن آن را به‌وجود آورد.

ناصری یزدی با بیان اینکه حرکت امام خمینی(ره) سه مرحله داشت گفت: مرحله اول شروع حرکت در ایران و مرحله دوم معرفی امام و انقلاب به مراجع بزرگ نجف و حوزه‌های علمیه جهان اسلام بود و در مرحله سوم حضرت امام خمینی(ره) با تبعید به پاریس، انقلاب را جهانی کرد و به وسیله این سه حرکت، امام در بهشت زهرا اعلام حکومت کرد و هیچ کسی نتوانست در مقابل آن حرفی بزند.

امام جمعه یزد تسخیر لانه جاسوسی را یکی دیگر از اتفاقات این روز دانست و تصریح کرد: این لانه جاسوسی می‌توانست ضربه‌های بسیار سنگینی به انقلاب وارد کند که به یاری خداوند، به دست نیروهای انقلاب رسید.

وی با بیان اینکه روز به نام روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده گفت: همه مردم ایران این روز در راهپیمایی 13 آبان شرکت و استکبارستیزی خود را به جهانیان اعلام می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد به موضوع استیضاح ترامپ اشاره کرد و افزود: مسئله استیضاح و سایر مواردی که آنها مطرح می‌کنند همه خیمه‌شب بازی‌هایی است که برای سرگرم کردن دنیا و غافل شدن مردم از اوضاح جهان است و فکر جهانیان را از جنایت‌هایی که در نقاط مختلف از جمله لبنان و عراق انجام می‌دهند غافل کنند.

ناصری یزدی به بحث اسراف در موارد مختلف اشاره و بیان کرد: اگر بخواهیم بین اسراف و تبذیر تفاوت قائل شویم، اسراف زیاد مصرف کردن و تبذیر دور ریختن و هدر کردن است و در قرآن کریم تبذیرکنندگان برادران شیطان نام‌گذاری شدند و در ارتباط با اسراف کنندگان هم خداوند بیان کرده که آنها را دوست ندارد.

امام جمعه یزد به روایتی از امام صادق(ع) و نبی مکرم اسلام(ص) اشاره کرد و افزود: شخصی نزد آن حضرات خرمایی خورد و می‌خواسته هسته را دور بیاندازد اما آن بزرگواران از این کار جلوگیری کردند و فرمودند که این هسته ممکن است به یک درخت خرما تبدیل شود پس آن را دور نیاندازید.

وی افزود: امام خمینی(ره) هم به این موضوع توجه بسیار زیادی داشتند و وقتی نیمی از آب لیوان را می‌خوردند، دستمال کاغذی روی آن می‌گذاشتند و مابقی آب را دوباره زمانی که تشنه شدند مصرف می‌کردند تا آبی هدر نرود.

امام جمعه یزد به یکی از اعتقاداتی که در بین مردم وجود دارد که آب از شب مانده را نمی‌خورند اشاره کرد و افزود: در گذشته آب در کوزه‌ها باقی می‌ماند و در شب حشره‌ای چیزی به داخل آن می‌رفت و آب خراب می‌شد به همین دلیل می‌گفتند آب شب مانده را نباید خورد ولی امام در پاسخ به یکی از پزشکان که گفت چرا آب شب مانده را می‌خورید فرمودند که من چون دستمال روی آن گذاشتم مشکلی ندارد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار