0 بازدید

امام جمعه کرمانشاه: در ‌اغتشاشات ‌‌لبنان و عراق ‌نفوذ ‌نیروهای آمریکا‌یی و عربستانی ‌‌قابل مشاهده است

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: در ‌اغتشاشات ‌‌لبنان و عراق ‌نفوذ ‌نیروهای آمریکا‌یی و عربستانی ‌‌قابل مشاهده است .
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه اظهار داشت: کار حسینی‌وار امروز ایستادگی ملت مسلمان ایران در مقابل دنیای پوشالی نظام استکبار جهانی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه دهم آبان‌ماه امسال سالروز شهادت نخستین شهید محراب آیت‌الله قاضی طباطبایی است که از سال 42 تا روز شهادت خود همواره در راه مبارزه با نظام طاغوت شاهنشاهی ایستادگی کرد گفت: 11 آبان‌ماه نیز سالروز شهادت و تیرباران شهید طیب از مبارزان انقلابی است که در راه دفاع از دستاوردهای امام خمینی ره به شهادت رسید.

علما با بیان اینکه در روز 13 آبان‌ماه نیز سالروز تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در سال 43، کشتار دانش‌آموزان در دانشگاه تهران در سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی و روز مبارزه با استکبار جهانی در سال 58 است بیان کرد: باید در راهپیمایی 13 آبان‌ماه و روز مبارزه با استکبار جهانی حضور جدی و شکوهمند داشته باشیم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی: تلاش برای ثبات و ارتقاء امنیت یک وظیفه همگانی استتشدید قوانین امنیتی در آلمان برای مقابله با نژاد پرستی و تروریسمآیت‌الله سعیدی: امنیت کشور در گرو ارتقای بینش سیاست اسلامی است

وی با اشاره به هشتم ماه ربیع‌الاول و سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت امام زمان عصر (عج) گفت: بنابر  فرمایشات امام خمینی ره و امام خامنه‌ای هیچگاه نباید سلاح مبارزه با استکبار جهانی بر زمین گذاشته شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در این 40 سالی که از انقلاب اسلامی گذشته ملت صبور ایران هیچگاه از مبارزه با استکبار پشیمان نشده است عنوان کرد: بنابر فرمایش امام خامنه‌ای در جمع دانشجویان دانشگاه پافند هوایی امروز حفظ امنیت مسئولیت مقدس و حساس نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است و در مجموع اولویت اساسی کشور حفظ امنیت کشور است.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی همواره و اکنون نیز در کشورهای لبنان و عراق به دنبال آتش افروزی بوده تا امنیت کشورهای اسلامی را خدشه‌دار و زمینه تفرقه و اختلاف در بین ملت‌ها به وجود بیاید افزود: همه ملت‌های اسلامی باید بدانند هیچ چیز مانند امنیت و آرامش در شرایط کنونی اهمیت ندارد و همه سران ملتهای مسلمان از جمله عراق و لبنان باید بدانند اولویت اصلی این کشورها علاج ناامنی است.

علما با بیان اینکه باید دلسوزان کشور اسلامی عراق این ناامنی به وجود آمده را علاج کنند بیان کرد: امام خامنه‌ای فرمودند مردم کشورهای اسلامی لبنان و عراق باید بدانند مطالبات به حق آنها تنها باید در چارچوب قانون حل و فصل شود و این ملت‌ها باید بصیرت و دشمن‌شناسی را سرلوحه کارهای خود قرار بدهند زیرا در سرلوحه همه این ناآرامی‌ها دستان آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این اغتشاشات اخیر در لبنان و عراق به راحتی نفوذ نیروهای آمریکایی و عربستان سعودی قابل مشاهده است گفت: بصیرت و آگاهی و حفظ امنیت تنها راهکار نجات این ملت‌های مسلمان است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار