الجعفری: ادعاهای ترکیه قابل پذیرش نیست؛ آنکارا ده‌ها هزار تروریست خارجی را وارد سوریه کرد

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تأکید کرد که دمشق ادعاهای ترکیه برای توجیه تجاوزش به سوریه تحت هر بهانه‌ای را قویا رد می‌کند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه( سانا)، «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد، روز گذشته طی نشست شورای امنیت تأکید کرد، سوریه با شدیدترین عبارات تجاوز ترکیه را محکوم و تلاش‌های دولت «رجب طیب اردوغان» برای توجیه اقدامات خصمانه‌اش تحت هر بهانه‌ای را قویا رد می‌کند.

این دیپلمات ارشد سوریه افزود: ترکیه ده‌ها هزار تروریست خارجی را وارد سوریه کرده و تسلیحات را در اختیار آنها قرار داده و نفت و آثار باستانی سوریه و گندم و کارخانه‌های این کشور را سرقت کرده است.

اردوغان : حامی تمامیت ارضی سوریه هستیم/ برخی کشورها از بحران سوریه سوء استفاده کردندکرملین: هدف نهایی در سوریه خروج تمامی نظامیان خارجی از این کشور است

 

وی گفت، تجاوز ترکیه منجر به اشغال خاک سوریه و شهید و زخمی شدن صدها غیرنظامی و نیز آواره شدن صدها هزار و وارد آمدن خساراتی هنگفت به زیرساخت‌ها در این کشور شده است.

جعفری در ادامه تأکید کرد، بهبود اوضاع انسانی در سوریه در گرو احترام کامل به حاکمیت و وحدت اراضی این کشور و مقابله با مداخله‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی خارجی در امور این کشور است.

بشار الجعفری افزود، سوریه تأکید دارد که اقدامات سختگیرانه یک‌جانبه علیه این کشور متوقف و با نظام حاکم همکاری و از تلاش‌هایش در امر مبارزه با تروریسم حمایت شود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار