افشای علت شکست آمازون در مناقصه پنتاگون

بر اساس گزارش‌ها، وزارت دفاع آمریکا بر اساس خواست رئیس‌جمهور این کشور شرکت آمازون را از مناقصه ۱۰ میلیارد دلاری کنار گذاشت.

افشای علت شکست آمازون در مناقصه پنتاگونبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، وزارت دفاع آمریکا بر اساس خواست دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، شرکت فناوری آمازون را از یک مناقصه ۱۰ میلیارد دلاری کنار گذاشت و شرکت مایکروسافت را برنده مناصقه قرارداد با این وزارتخانه اعلام کرد، در حالی که شرکت آمازون بیشترین شانس را برای برنده شدن در این مناقصه داشت. (بیشتر بخوانید)

ترامپ در ماه ژوئیه گذشته به طور ضمنی تایید کرده بود برای جلوگیری از انعقاد این قرارداد ۱۰ ساله با شرکت آمازون دخالت خواهد کرد. این قرارداد مربوط به ارائه خدمات رایانه‌ای به برنامه معروف به ”برنامه مشترک برای زیرساخت‌های دفاعی“ آمریکاست.

 رئیس جمهور آمریکا تاکنون بار‌ها از شرکت آمازون و جف بیزوس، بنیانگذار این شرکت، انتقاد کرده است؛ زیرا بیزوس همچنین مالکیت روزنامه واشنگتن پست را در اختیار دارد و ترامپ معتقد است این روزنامه، موضع خصمانه‌ای علیه دولت او دارد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار