اعتراف افسر صهیونیست به توانمندی دفاعی مقاومت لبنان/ نگرانی از اوضاع امنیتی شکننده و متزلزل اشغالگران

یک افسر صهیونیست اذعان کرده است که توانمندی‌های دفاعی در لبنان، پرواز هواپیماهای ما در آسمان این کشور را دشوار خواهد کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سرهنگ «ج» فرمانده پایگاه رامون وابسته به نیروی هوایی اسرائیل گفته است سال جاری(میلادی) شاهد حملات زیادی در خاورمیانه در چارچوب آنچه ارتش اسرائیل نبرد میان دو جنگ توصیف می‌کند، بوده است.

این سرهنگ صهیونیست در گفت‌وگویی که روزنامه یسرائیل هیوم منتشر کرده است،‌افزود ما در ابتدای سال اخیر گمان می‌کردیم که نیروی هوایی مجبور به کاهش عملیاتش در مناطق مختلف خاورمیانه است،‌ولی واقعیت و منافع خلاف آن را نشان داد و سالی بود که بیشترین تعداد عملیات نظامی از زمانی صورت گرفت که نبرد میان دو جنگ آغاز شد و شامل صدها حمله بود.

این افسر صهیونیست افزود هدف اولی که ما در برابر خود در خصوص نبرد میان دو جنگ ترسیم کردیم، حتی به بهای موفق نبودن آن، این است که به سمت جنگ کشیده نشویم و اگر به سمت جنگ کشیده شویم، مرتکب اشتباه شده‌ایم و این چیزی است که قصد انجام آن را نداریم.

وی به کمبود نیروی انسانی در پایگاه صهیونیستی رامون به ویژه از زمان بسته شدن پایگاه هوایی دوف در تل آویو اعتراف کرد.

گزارش یک رسانه اسرائیلی درباره داماد ترامپ

یک رسانه رژیم صهیونیستی گزارش داد جارید کوشنر داماد و مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از یک خانواده یهودی و طراح انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس است.

روزنامه عبری تایمز آف اسرائیل در گزارشی نوشت جراد کوشنر نوه یک خانواده یهودی است که از آنچه به زعم صهیونیست‌ها هولوکاست خوانده می‌شود، خانواده‌اش نجات یافته است. کوشنر همچنان ایده‌پرداز انتقال سفارت آمریکا به قدس است.

جو بایدن معاون سابق رئیس جمهور آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور، جراد کوشنر را به تمسخر گرفته و هنگامی که از وی سئوالی درباره توانایی کوشنر برای وضع طرح صلحی در خاورمیانه مطرح شد، پاسخ داد پس از آنکه ترامپ در سال 2017 انتقال سفارت آمریکا به قدس را اعلام کرد، فلسطینیان از روند صلح عقب نشینی کردند.

اوضاع امنیتی شکننده رژیم صهیونیستی

آوی کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم درباره متغیرات منطقه‌ای که می‌تواند سبب رویارویی‌های قریب‌الوقوع شود، هشدار داده و در اشاره به سوریه، لبنان و نوار غزه، اوضاع رژیم در جبهه‌های شمالی و جنوبی را شکننده توصیف کرد.

وی افزود وضعیت در این جبهه‌ها شکننده و متشنج است و ممکن به سمت نبرد کشانده شود. کوخاوی که با خبرنگاران مسائل نظامی در رسانه‌های عبری سخن می‌گفت، خاطر نشان کرد اولین چالش راهبردی برای اسرائیل، جبهه شمالی است که به موضعگیری نظامی ایران در سوریه برمی‌گردد، یک پروژه موشکی دقیقه و نقطه‌زن است که تهران به پیش می‌برد. . وی گفت در لبنان هم حزب الله ارتش خاص خود را ایجاد کرده و سیاست امنیتی اش را تحمیل می‌کند. کوخاوی بر ضرورت تصویب طرحی برای چندین سال آینده تاکید کرد که ارتش اسرائیل بتواند با چالش‌ها در چارچوب توانمندی‌های جدید در زمینه‌های دفاعی و هجومی مقابله کرده و شامل خرید تسلیحات با قدرت ویرانگری و بهبود وسایل دفاعی در برابر پهپادها در شمال و جنوب هم می‌شود.

یک رسانه فعال در سرزمین‌های اشغالی 1948 در گزاشی با  عنوان وضعیت امنیتی(رژیم صهیونیستی) متزلزل و شکننده است به اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم اشاره کرد.

پایگاه عرب 48 نوشت : آوی کوخاوی رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی چیز جدیدی در سخنان شامگاه پنجشنبه خود ارائه نکرد، چرا که فرماندهان ارتش و سران سیاسی اسرائیل بارها و مکررا در سال‌های اخیر گفته‌اند که اسرائیل عملیات نظامی از جمله حملات و پروازهای شناسایی با هدف جمع آوری اطلاعاتی علیه مواضع ایران و حزب الله در سوریه و لبنان و اخیرا در عراق انجام داده و عملیات در نوار غزه هم که مشخص است. بنابراین سخنان کوخاوی به اینکه اسرائیل امروز با تعداد زیادی جبهه و دشمن در آن واحد روبرو است، چیز جدیدی نیست

کوخاوی همچنین اظهار داشت وضعیت در دو جبهه شمالی و جنوبی متشنج و شکننده است و ممکن است به رویارویی منجر شود هر چند دشمنان ما به جنگ اهتمام نشان نمی دهند و در سایه این وضعیت، ارتش اسرائیل طی ماه‌های اخیر اقداماتی را در خصوص آمادگی پرشتاب خود انجام داده است.

این رسانه افزود این اظهارات کوخاوی هم تکراری است، اما نکته قابل توجه این است که این اظهارات در زمانی مطرح می‌شود که جبهه‌های شمالی و جنوبی مقابل نوار غزه و سوریه و لبنان آرام است و واکنش حزب الله به حمله اخیر اسرائیل به ضاحیه جنوبی بیروت و کشته شدن دو نفر از نیروهایش در سوریه با عملیات آویویم در اوایل ماه گذشته انجام شد، همچنانکه برآوردهای اسرائیل نشان می‌دهد که اسرائیل در حال حاضر مشغول تعامل با اعتراضات گسترده در لبنان است.

شکی نیست که اسرائیل از پیامدهای سیاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر عقب نشینی از خاورمیانه به طور کلی و به طور خاص از سوریه و عراق در زمان بعدی نگران است، ولی این مسئله  انگیزه کوخاوی از اظهارات اخیرش نبوده است،کوخاوی به دنبال پیشبرد طرح چند جانبه برای سال‌های آینده و بر اساس قواعد جاری در ارتش اسرائیل است، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل باید در سال نخست ماموریت خود طرحی چند منظوره برای چند سال آینده که اهدافش مناسب با دیدگاه ارتش در قبال اوضاع امنیتی باشد، ارائه کند.

کانال دوازدهم تلویزیون عبری رژیم صهیونیستی هم از طرح ارتش این رژیم برای پنج سال آینده خبر داد. این رسانه افزود ارتش اسرائیل طرحی را آماده کرده که طی پنج سال آینده برای مقابله با تهدیدها اجرا خواهد شد.

بر اساس گزارش این رسانه، طرحی که کوخاوی و فرماندهان ارتش آماده کرده‌اند بر بهبود توانمندی‌های هجومی و دفاعی در سایه تغییرات بزرگ و با توجه به ماهیت تهدیدها در منطقه متمرکز است به طوری که ارتش اسرائیل بتواند با دشمن مقابله کند.

آلن بن داوید تحلیلگر نظامی کانال سیزدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی هم ابراز عقیده کرد ماه‌های اخیر وضعیت امنیتی جدیدی در جبهه شمالی اسرائیل ایجاد شده است، جبهه‌ای که اکنون از بیروت تا تهران امتداد یافته و به این ترتیب، 13 سال آرامش در منطقه (از زمان جنگ دوم لبنان در سال 2006) پایان یافته است.

بن داوید افزود آن دوران که اسرائیل قادر بود در سوریه بدون واکنش ایران فعالیت کند، گذشته است، چرا که تهران مصمم است به حملات اسرائیل پاسخ دهد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار