0 بازدید

استان کهگیلویه و بویراحمد صاحب بازار بورس می‌شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی قول ایجاد بازار بورس در شهر یاسوج را گرفت.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کلانتری ظهر امروز در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد که با حضور معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی برگزار شد، بحث رونق تولید را شاه‌بیت عملیاتی کار دولت در استان دانست و اظهار داشت: سیاست‌هایی که دولت در پیش گرفته در راستای کمک به تولید است.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های دولتی کهگیلویه و بویراحمد موظف شده‌اند نیازمندی‌های خود را از محصولات و تولیدات خود استان تامین کنند مگر در مواردی که نیاز آنها در استان وجود نداشته باشد، افزود: باید با کمک اتاق و دستگاه‌های دولتی بازار هدف و عرضه محصولات استان را مشخص کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با انتقاد اتاق بازرگانی یاسوج از  طولانی بودن روند اخذ مجوزها در این استان، گفت: فرایند صدور مجوزها در خیلی موارد هم طولانی نیست و گاهی مجوز یک روزه و یک هفته‌ای هم صادر می‌شود.

کلانتری عنوان کرد: با این حال در بحث پنجره واحد مصوب کردیم کسی که دنبال مجوز است از روزی که به فرایند اخذ مجوز ورود می‌کند حداکثر تا یک ماه تعیین تکلیف شود و اگر مراجعه‌کننده‌ای ادعا کند که بعد از یک ماه پاسخش داده نشده با جدیت پیگیری می‌کنیم.

وی به ظرفیت‌های قانون بودجه در حمایت از بخش خصوصی اشاره داشت و ابراز کرد: سه دستگاه اجرایی استان در بحث تهاتر آن طور که خواستیم عمل نکردند که با مقامات کشوری آنها مکاتبه کردیم و الان میزان تهاتر استان در این سه حوزه از میانگین کشوری بالاتر است.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری موقوفات استان بوشهر باید در راستای تولید و اشتغال به بهره‌برداری برسد59 واحد تحت تملک بانک‌ها در البرز به چرخه تولید بازگشتسهم پایین بخش تولید از مصرف برق کشور/ادامه روند صادرات ناچیز برق+جدول

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وظیفه ما رفع موانع برای مجری است و خیلی جاها مجوزها داده شده اما مجری پای کار نیامده، گفت: مجوزهای حدود 875 طرح در حوزه‌های گردشگری، صنعت و کشاورزی استان با حجم سرمایه‌گذاری 25 هزار میلیارد تومان صادر شده که در این موارد مجری باید پای کار بیاید.

کلانتری با تاکید بر اینکه دولت و مدیران دولت یازدهم رقیب بخش خصوصی نیستند بلکه یار بخش خصوصی هستند به حوزه مالیاتی اشاره کرد و ادامه داد: در برخی شهرستان‌های استان مانند دنا و چرام سطح ادارات مالیاتی پایین است که امیدواریم سازمان امور مالیاتی آنها را به صورت واحد‌های مستقل درآورد.

وی به بحث منابع و مصارف بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد اشاره داشت و عنوان کرد: با توجه به اینکه این استان جزو استان‌های کمتر برخوردار محسوب می‌شود، نیاز است منابع بیشتری به بانک‌های آن تزریق شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین با اشاره به وضعیت بانک‌های خصوصی استان،  گفت: باید حدود 80 درصد سپرده‌های بانک‌های خصوصی در خود استان سرمایه‌گذاری شود.

کلانتری با بیان اینکه بیمه ایران مستقل تنها در دو شهرستان استان وجود دارد، وزارت اقتصاد و دارایی خواست تمهیداتی اتخاذ کند که بیمه ایران در همه شهرستان‌های استان راه‌اندازی شود.

وی همچنین خطاب به معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود کمتر توسعه‌یافتگی اما بخش خصوصی فعال و توانمندی دارد، گفت: این استان بازار بورس ندارد و بخش خصوصی ما دستش از بازار سرمایه کوتاه است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: از وزارت اقتصاد و دارایی انتظار داریم از ایجاد بازار بورس در این استان حمایت کند و ما هم قول می‌دهیم با کمک بخش خصوصی توانمندمان، فضا و زیرساخت‌های این موضوع را فراهم کنیم.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از تسنیم معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی قول داد در صورتی که مکان و زیرساخت‌های دسترسی به شبکه در استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شود بخشی از نمایندگی بازار بورس تهران در یاسوج فعال شود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار