اردوغان: حق خود را برای انجام عملیات دیگر در خاک سوریه محفوظ می‌دانیم

رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد اگر شبه‌نظامیان کرد سوریه تا عمق سی کیلومتری مرز عقب‌نشینی نکنند آنکارا حق خود را برای آغاز عملیات دیگر محفوظ می‌داند.

اردوغان: حق خود را برای انجام عملیات دیگر در خاک سوریه محفوظ می‌دانیمبه گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد ترکیه و روسیه از روز جمعه گشتی‌های مشترکی را در عمق هفت کیلومتری شمال سوریه راه اندازی می‌کنند.

اردوغان تاکید کرد: اگر حملات به ترکیه ادامه یابد منطقه امنی را که درباره آن با آمریکا توافق شده توسعه می‌دهیم. اگر ستیزه جویان یگان‌های مدافع خلق کرد تا عمق سی کیلومتری مرز عقب نشینی نکنند ترکیه حق خود را برای آغاز عملیات دیگر محفوظ می‌داند.

او در بخش دیگری از سخنانش در اشاره به اقدام آمریکا، اعلام کرد تصویب قطعنامه به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه در مجلس نمایندگان آمریکا، هیچ ارزشی ندارد.

رئیس جمهور ترکیه گفت: دروغ‌هایی درباره برخورد ترکیه با ارامنه منتشر می‌شود در شرایطی که این آنکارا بود که با حملات سازمان‌های تروریستی ارمنی مواجه شده بود.

وی در ادامه تاکید کرد کشورش هیچ مجرمی را به آمریکا بازنمی گرداند مگر آنکه واشنگتن فتح الله گولن را استرداد کند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار