اردبیل|کلاهبردار میلیاردی در اینستاگرام شناسایی شد

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: فردی که در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام با فروش محصولات مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کرد شناسایی شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از خبرگزاری تسنیم ازاردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ علی قهرمان طالع اظهار داشت: فردی که در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام با فروش محصولات مختلف اقدام به کلاهبرداری می‌کرد شناسایی شد. 

وی بیان کرد: در پی مراجعه  فردی که مدعی شده بود در اینستاگرام مورد اخاذی قرار گرفته است، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

روزشماری برای خداحافظی با کلاهبرداری‌های ارزش افزودهکاهش 45 درصدی کلاهبرداری‌ "کارت به کارت" پس از انسداد 38 هزار حساب بانکی و سیم‌کارتدستگیری 6 سرشاخه‌‌ ‌شرکت هرمی یونیک فاینانس در یزد و خراسان رضوی / کلاهبرداری 2هزار میلیاردی متهمان‌

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: شاکی در اظهاراتش در خصوص این کلاهبرداری اینگونه بیان داشته است که با مشاهده آگهی فروش کاغذ با قیمت پایین‌تر از بازار در اینستاگرام مبلغ یک میلیارد ریال به حساب معرفی‌شده در صفحه مربوطه واریز کرده است که پس از انتقال پول، آگهی دیگر در صفحه مورد نظر یافت نشد و تلفن فروشنده نیز خاموش شد.

 قهرمان طالع افزود: موضوع برای کشف عامل یا عاملان این کار در دستور کار کارشناسان سایبری این پلیس قرار گرفت که با تلاش افسران پرونده و عوامل فنی پس از بررسی‌ سرنخ‌ها و اطلاعات به‌دست‌آمده توسط کارشناسان مشخص شد که صفحه موردنظر جعلی بوده و با عناوینی مثل Sigar.Sigar - Sigar و gaghag.shoty اقدام به تبلیغ و فروش انواع کالا ازجمله سیگار، کاغذ A4، مواد غذایی و... فعالیت می‌ کند.

وی ضمن بیان اینکه متهم با سیم کارت سرقتی با قربانیان در ارتباط بوده است، گفت: پس از اقدامات فنی و پلیسی کارآگاهان سایبری مجرم مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی دستگیر شد و به پلیس فتا انتقال داده شد. 

قهرمان طالع تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی خارجی محل مناسبی برای مراودات تجاری و خرید کالا نیست و بهتر است هرگونه پرداخت وجهی پس از رؤیت کالا و اطمینان از سالم بودن آن صورت پذیرد. در ضمن بهترین محل برای خرید در فضای مجازی، فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیکی است.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل بیان کرد: شهروندان در صورت اطلاع ازهرگونه فعالیت مجرمانه درفضای مجازی، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی با ما در‌ میان بگذارند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار