ارائه سومین بسته اصلاحات دولت عراق در آستانه تظاهرات روز جمعه

دولت عراق در کمتر از یک ماه بسته جدید اصلاحات را در راستای پاسخ به خواسته‌های معترضان ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، این بسته اصلاحات ضد فساد که شامل آموزش افراد جویای کار، کاهش سن بازنشستگی، کاهش مالیات بر مشاغل و صنایع کوچک و نیز لغو مالیات بر درآمد آنهاست، در آستانه اعتراضات مردمی جمعه این هفته ارائه شد.

معترضان در عراق قصد دارند روز جمعه اعتراضات خود علیه دولت را از سر بگیرند.

طبق بیانیه دولت عراق، در بسته اصلاحات جدید افراد جویای کار توسط وزارت نیرو آموزش داده شده و کمک‌های مالی جهت استخدام آنها در نهادهای دولتی و یا کمک به اجرای پروژه‌های کوچک در نظر گرفته شدند. همچنین دولت عراق سازمان بازنشستگی این کشور را مسؤول تدوین طرحی برای کاهش سن بازنشستگی در مشاغل دولتی جهت ایجاد فرصتی برای استخدام جوانان کرد.

طبق این بسته قرار است مالیات‌ها بر مشاغل کم‌درآمد و صنایع کوچک کاهش یافته و نیز مالیات بر درآمد این گروه‌ها به طور کامل لغو می‌شوند.

طبق بیانیه یاد شده دفتر نخست وزیر شکایات مردم را دریافت می‌کند تا آنها را بررسی و رسیدگی کند.

این سومین بسته اصلاحی است که دولت عراق در کمتر از یک ماه اخیر ارائه کرده است. این اصلاحات در پاسخ به خواسته‌های معترضان در این کشور صادر شده که از اوایل ماه جاری به مدت یک هفته دست به تظاهرات زده بودند. بسیاری از معترضان خواستار برکناری دولت و تغییر ساختار سیاسی در عراق شدند.

طی این اعتراضات اقدامات خشونت‌آمیز گسترده‌ای رخ داد که در پی آن ۱۲۰ تن کشته و ۶۰۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار