ابراز تردید حزب دولتی آلمان درباره وفاداری ترکیه به ناتو

رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان با ابراز تردید درباره وفاداری ترکیه به ناتو با توجه به حمله این کشور به شمال سوریه خواستار محاکمه اردوغان در دادگاه جنایی بین‌المللی شد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، "کرامپ کارن بائر"، وزیر دفاع آلمان در سخنانی با توجه به حملات ترکیه به شمال سوریه انتقادهای شدیدی را هم به  ترکیه و هم آمریکا وارد کرده و گفت: دو سیگنال در دراز مدت از نظر من تاثیرات فاجعه باری دارد. از یک طرف آمریکایی ها به آن هایی که آنجا و در جبهه آن ها علیه داعش می جنگیدند (کردها) پشت کردند. این یک مسئله واقعی در قابلیت اطمینان و اعتماد قدرتمندترین شریک ائتلافی ما در دنیا (آمریکا) ایجاد می کند.

وی درباره ترکیه نیز گفت: اگر این مسئله به استاندارد تبدیل شود که هر کسی که از طرف یک منطقه در قلمرو همسایه اش احساس خطر کند با خشونت اسلحه مرزها را نقض کند، در این صورت ما اساس نظم ایجاد شده بعد از دوران جنگ را که بر اساس آن باید اختلافات را با دیپلماسی و نه با نیروی قدرت حل کنیم به خطر می اندازیم.

ارتش سوریه حمله گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه به حومه حسکه را دفع کرد/ عقب‌نشینی کُردها از «رأس‌العین»نشریات ترکیه در یک نگاه| انتقال داعشی‌ها به ترکیه/ اروپا باید برای اسکان آوارگان سوری پول بدهدافزایش بدهی خارجی ترکیه به 465 میلیارد دلار

وزیر دفاع آلمان همچنین موضع محتاطانه آلمان در عرصه سیاست خارجی را مورد انتقاد قرار داد.

در این میان "رالف موتسنیچ"، رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان هم عملیات نظامی ترکیه در سوریه را به عنوان یک اقدام جنگی ارزیابی کرده و تاکید کرد که این اقدام رئیس جمهور ترکیه باید در دادگاه جنایی بین‌المللی رسیدگی شود. وی همچنین به وفادرای ترکیه به ائتلاف نظامی ناتو ابراز تردید کرد.

وی خواستار شکایت از اردوغان در دادگاه جنایی بین‌المللی شده و گفت: اردوغان در حال حاضر آشکارا بر خلاف قوانین بین المللی عمل می کند. وی یک جنگ تجاوزکارانه را دنبال می کند.

این سیاستمدار بلند پایه حزب سوسیال دموکرات در ادامه گفت که ترکیه طبیعتا بخشی از ائتلاف نظامی ناتو است. ما همچنین می دانیم که بعد از کودتای نظامی در ترکیه در بین مقامات بلند پایه این کشور درخواست هایی شکل گرفته مبنی بر اینکه می توانند ائتلاف های دیگر غیر از ائتلاف های غربی را تصور کنند.

وی همچنین با دید انتقادی به احتمال تمدید عملیات تورنادوهای شناسایی آلمان بر فراز سوریه از پایگاه نظامی اردن بعد از حمله ترکیه به شمال سوریه نگریست.

عملیات حمایت از ائتلاف داعش ارتش آلمان که از پایگاه نظامی در اردن بر فراز سوریه انجام می گیرد در 31 اکتبر به پایان می رسد و دولت آلمان می خواهد این عملیات را تا 31 ماه مارس سال 2020 تمدید کند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار