آلمان: مرگ البغدادی پایان تروریسم داعش نیست

وزیر امور خارجه آلمان درجریان سفر کوتاه خود به کشور تونس مرگ سرکرده داعش را پایان تروریسم داعش و مبارزه با این شبکه تروریستی ندانست.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "فوکوس" آلمان، برلین معتقد است که مرگ "ابوبکر البغدادی"، سرکرده داعش به پایان قریب الوقوع تروریسم داعش منجر نخواهد شد.

"هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان در سفری به تونس مرگ البغدادی را البته یک گام مهم در مبارزه با تروریسم داعش دانسته و در عین حال تاکید کرد که ما همچنین باید بدانیم که مبارزه با داعش از این طریق کاملا به پایان نمی رسد.

"استفان زایبرت"، سخنگوی دولت آلمان هم در این باره اعلام کرده است که مرگ البغدادی منجر به این می شود که وی دیگر نمی تواند دستورات قتل را صادر کند؛ اما این بدین مفهوم نیست که به این ترتیب مبارزه با داعش کاملا به پایان رسیده است.

منتظر فیلم عملیات قتل «ابوبکر البغدادی» باشیمگزارشی از وحشتناک‌ترین جنایات ابوبکر البغدادیتماس تلفنی بن سلمان و ترامپ درباره البغدادی

مقامات امنیتی در آلمان هم با توجه به اقدامات احتمالی انتقام جویانه داعش هیچ تغییری در شرایط خطر این کشور ارزیابی نمی کنند.

ابوبکر بغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش اهل عراق بود و پس از اشغال نظامی این کشور توسط آمریکا در سال 2003، به عنوان یک اسلامگرای افراطی به شهرتی جهانی رسید و توانست با سازمان‌دهی یک گروه شبه‌نظامی منسجم، نزدیک به یک دهه به کابوس امنیتی خاورمیانه و جهان تبدیل شود. او خود را خلیفه مسلمین نامید و مدعی رهبری تمامی مسلمانان جهان شد.

  دونالد ترامپ روز یک‌شنبه طی سخنانی در کاخ سفید خبر مرگ سرکرده داعش را اعلام کرد. او با ادبیاتی سخیف که با ادبیات متعارف یک رئیس جمهور فاصله زیادی داشت گفت که رهبر داعش در پایان یک تونل، در حال گریه و زاری و مثل یک سگ و یک فرد بزدل مرد.

تاکنون کشورهای مختلف واکنش های متفاوتی به مرگ بغدادی نشان دادند. امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به مرگ رهبر داعش گفت: مرگ البغدادی ضربه سختی علیه داعش است. اما این تنها فقط یک مرحله از جنگ است.

لورنس پارلی، وزیر دفاع فرانسه عملیات آمریکا در ادلب سوریه را ستود و مرگ البغدادی را بازنشستگی یک تروریست توصیف کرده است

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا هم درحساب توییتری خود در این باره نوشت: کشته شدن البغدادی لحظه مهمی در مبارزه علیه ترور است، اما نبرد علیه شرارت داعش هنوز تمام نشده است. بریتانیا با کشورهای ائتلاف برای پایان دادن به فعالیت‌های وحشیانه داعش برای همیشه همکاری خواهد کرد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار