آلمانی‌ها خواستار اخراج ترکیه از ناتو هستند

نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می‌دهد که اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی به دلیل حملات ترکیه به شمال سوریه خواستار فشارهای بیشتر بر آنکارا و اخراج این کشور از ائتلاف نظامی ناتو هستند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "فوکوس" آلمان، نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق شهروندان آلمانی به دلیل حملات ترکیه به شمال سوریه خواستار اخراج این کشور از ائتلاف نظامی ناتو هستند.

این نظر سنجی که توسط انستیتو "یوگو" و به سفارش خبرگزاری آلمان انجام شده است نشان می دهد که 58 درصد شهروندان آلمانی خواستار خروج ترکیه از ناتو و تنها 18 درصد با این دیدگاه مخالفند.

عملیات در ترکیه و دستگیری عناصر مرتبط با داعش در ‌آنکاراگزارش| نقش متناقض ترکیه و کردها در حمله به بغدادی

بر این اساس اکثر قریب به اتفاق شهروندان آلمانی خواستار موضع سختگیرانه تر دولت آلمان علیه آنکارا هستند. 61 درصد شهروندان آلمانی خواستار تحریم های اقتصادی علیه ترکیه و 69 درصد هم خواستار توقف کامل صادرات تسلیحات به این کشور هستند.

بعد از شروع حملات ترکیه به شمال سوریه دولت آلمان صادرات تسلیحات به این کشور را محدود کرد.

اخراج ترکیه از ناتو هم روندی بسیار پیچیده و غیر قابل تحقق به نظر می رسد چرا که این مسئله در معاهده ناتو مربوط به سال 1949  پیش بینی نشده است. به همین دلیل این معاهده باید ابتدا با موافقت و تصویب همه کشورهای عضو این ائتلاف نظامی تغییر داده شود. در این میان بخصوص حزب چپ آلمان خواستار اخراج ترکیه از ائتلاف نظامی ناتو است.

رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان هم عضویت ترکیه در ائتلاف نظامی ناتو را زیر سوال قرار داده است.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار