آغاز گشت‌زنی‌های واحد پلیس نظامی روسیه در مرز سوریه با ترکیه

فرمانده واحد پلیس نظامی روسیه از آغاز گشت‌زنی‌های این نیروها در مرز سوریه با ترکیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ذاکر به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ایوان ولگین، فرمانده واحد پلیس نظامی روسیه مستقر در سوریه با اشاره به توافق روسیه و ترکیه برای گشت‌های پیوسته، از آغاز گشت زنی‌های این واحد در نزدیکی قامشلی – بزرگترین شهر مرزی در شمال شرقی سوریه با ترکیه خبر داد.

ولگین گفت: نیرو‌های ما برای نخستین بار گشت زنی در مرز سوریه با ترکیه و خیابان‌های قامشلی را آغاز کرده اند و قرار است پس از آن به غرب شهر رفته و به بررسی سکونتگاه‌های منطقه عامودا و گذرگاه مرزی ترکیه بپردازند. گشت زنی تا پاسگاه مرزی ترکیه در شمال قامشلی ادامه دارد. مرزبانان سوریه پس از گذشت هفت سال به این منطقه بازگشتند.

وی افزود: مسیر رفت و برگشت ۲۱۰ کیلومتر بود و چهار ساعت طول کشید. واحد‌ها با فاصله دو تا هفت کیلومتری از مرز که برای نیرو‌ها قابل مشاهده بود، حرکت می‌کردند.

به گفته ولگین یک روز قبل از گشت زنی، واحد با استفاده از یک سیستم نظارت، مسیری بالغ بر ۳۰ کیلومتر را شناسایی کردند. این افسر گفت پلیس نظامی قصد دارد گشت‌های خود را به دو برابر مسیر گشت زنی در نزدیکی قامیشلو گسترش دهد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار