کد خبر ۴۷۷۹۱۶ ۱۲۱۰ بازدید انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا:

تحریم‌ها باعث بومی‌سازی فناوری‌ها در کشور شد/ محکم ایستاده‌ایم

بوشهر - فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: تحریم‌ها در مسیر پیشرفت موانعی ایجاد کرد اما باعث بومی‌سازی فناوری‌ها در کشور شد.

به گزارش ذاکرنیوز، سردار عبادالله عبدالهی صبح پنجشنبه در مراسم بارگیری سکوی فاز ۲۲ پارس جنوبی در شرکت صدرا در بوشهر اظهارد اشت: تحریم‌ها تاثیری در اراده و همت جوانان ما ندارد و این مردم راه خود را پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه توسه و پیشرفت امروز مرهون همت جوانان در سالهای دفاع مقدس است، خاطرنشان کرد: هرچند امروز تحت فشار تحریم‌ها قرار داریم ولی تسلیم در این شرایط بی‌معنی است و با قدرت راه خود را ادامه می‌دهیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اضافه کرد: شرکت‌های خارجی میدان را در توسعه پارس جنوبی خالی کردند ولی پرچم سازندگی این منطقه همچنان برافراشته است و باید عمل و پشتکار جوانان به جاهای خیلی خوبی رسیدیم.

وی با اشاره به خودکفایی در تولید گازوئیل و گاز، ادامه داد: با راه اندازی فاز اول پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در تولید بنزین نیز به خودکفایی رسیده‌ایم.

عبدالهی از راه‌اندازی فاز دوم پالایشگاه خلیج فارس تا پایان امسال خبر داد و اضافه کرد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس ظرفیت تولید ۲۴۰ هزار بشکه میعانات گازی دارد که باعث خودکفایی در تولید بنزین می‌رسیم و می‌توانیم صادر کنیم.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اظهار داشت: از میزان ۵.۵ میلیارد لیتر سوخت تولیدی، ۲.۵ میلیارد لیتر بزنین است.

وی با اشاره به اینکه شرکت صدرا برای اشتغال‌زایی برای ۳۰ هزار نفر به صورت مستقیم طراحی شده است، تصریح کرد: این شرکت قادر به اجرای همه طرح‌های بزرگ به تنهایی است.

عبدالهی با اشاره به اینکه تحریم‌ها عاملی برای بومی‌سازی فناوری‌ها در کشور شده است، افزود: مخالفتی با سرمایه‌گذاری خارجی در کشور نداریم ولی در طراحی و ساخت خودکفا هستیم.

وی با اشاره به رتبه پنجم ایران در بین کشورهای اوپک در زمینه ساخت سکوها با داشتن ۲۵ سکو، اضافه کرد: این رتبه با راه‌اندازی ۱۰ سکوی میدان پارس جنوبی بهبود خواهد یافت.