آخرین اخبار

کد خبر ۵۷۳۰۴۹ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹

گاهی در پرونده‌های گرانفروشی‌ و تقلب حق مردم به درستی ادا نمی‌شود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر در جامعه این نگاه به وجود آید که نظارتی وجود ندارد بیماری‌ها و قانون شکنی‌ها گسترش می‌یابد گفت: در بخش زیادی از پرونده‌های گرانفروشی‌ و تقلب بعد از مشخص شدن جرم حق مردم ادا نمی‌شود.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مدیرکل و کارکنان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: عدم نظارت سبب گسترش قانون شکنی‌ها در جامعه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر در جامعه این باور به وجود آید که نظارتی وجود ندارد شدیداً بیماری‌ها و قانون شکنی‌ها گسترش پیدا می‌کند افزود: اصولاً در سیستم‌های قضایی چندین اقدام مورد تأکید است که بسیار اهمیت دارد اول کوتاه کردن دست ستمگر از مظلوم، دوم برگرداندن حقی به صاحب حق و سوم بازدارندگی است. 

وی افزود: هدف از قضاوت این است که دست ستمگری از مظلومی کوتاه شود و این از نظر انسانی، معنوی و حقوقی بسیار ارزشمند است.

عبادی با اشاره به اینکه مسئله بازدارندگی بسیار مهم است خاطرنشان کرد: تخلف و قانون شکنی در هر بخشی یک نوع بیماری است.

"قانون شکنی" عامل تمام مفاسد روی زمین استدستگاه‌های قضایی و نظارتی با قانون شکنی و استفاده از بیت المال در تبلیغات برخورد کنندانتقاد نماینده ولی فقیه سپاه از قانون شکنی بانک ها نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: انواع و اقسام بیماری‌ها به این دلیل به وجود آمده که در بخشی، قانون رعایت نشده است و پیشگیری از سرایت کردن این نوع بیماری‌ها به جامعه بسیار ارزش دارد.

عبادی با بیان اینکه اگر در جامعه این باور به وجود آید که نظارتی وجود ندارد شدیداً بیماری‌ها و قانون شکنی‌ها گسترش پیدا می‌کند اظهار داشت: اگر شخص به موقع محاکمه شود،به موقع تنبیه شود و مردم نیز به موقع مطلع شوند این بیماری‌ها کاهش یافته و کسانی که زمینه این بیماری‌های اجتماعی، فکری و فرهنگی را ایجاد می‌کنند احساس ناامنی کرده و خودشان اصلاح می‌شوند.

وی بیان کرد: اگر آن گونه‌ای که شرع گفته است حدی به موقع اجرا شود و مردم مطلع شوند برکتش برای جامعه از چهل شبی که باران ببارد بیشتر است.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: تبلیغ این نوع قضایا نیز به مانند سکه دو رو دارد  اما گاهی اوقات در رسانه‌ها و روزنامه‌ها به نحوی گفته می‌شود که متاسفانه در افکار و اندیشه همان را تداعی می‌کند که نظارت و حسابی وجود ندارد.

عبادی افزود: گاهی هوشیاری و به موقع عمل کردن و تنبیه کردن تداعی می‌شود به گونه‌ای که افرادی که اندیشه خیانت دارند احسان ناامنی کرده و می‌ترسند.

وی اظهار داشت: یکی از خاصیت‌های نیروهای قضایی همین است و  نیروی قضایی باید جایگاهش را محکم نگه دارد تا مردم روی آن حساب کنند و از هر گونه شیوه‌هایی که کوچک و بی مقدارش می‌کند فاصله گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: در بخش زیادی از گران فروشی، تقلب و کلاه برداری‌ها که در واقع حقوق و اموال مشتری را برده‌اند، در تعزیراتی که انجام می‌شود جرم مشخص می‌شود اما حق مردم ادا نمی‌شود و به مردم بازگشت نمی‌شود.

عبادی با بیان اینکه جامعه نگهبان می‌خواهد تا از آن مراقبت کند افزود: مال مردم به مانند خون مردم است و باید حفظ شود بنابراین  امیدواریم که حق به حقدار برسد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :خراسان جنوبی