آخرین اخبار

کد خبر ۵۷۳۰۴۳ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴

فارس من| اجرای طرح بایجومی تالاب بندرانزلی را بدون پیوست علمی است

به گزارش ذاکرنیوز من» با هدف پیگیری مستقیم و مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی شده و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.

«۸۵۰ میلیارد تومان تخصیص برای احیای تالاب انزلی با ترفند پودر پاشی» یکی از عناوینی بود که از طریق مخاطبان در سامانه فارس من ثبت شد.

مخاطب در ثبت این سوژه مطرح کرده است که «ورود رسوب‌ها و پساب‌های مختلف و متعدد صنعتی و خانگی از طریق رودخانه‌های مختلف به تالاب انزلی موجب رسوب‌گذاری و کاهش عمق تالاب شده است. حال برای حل این موضوع یکی از بهترین راه‌حل‌ها ایجاد رسوب بندها تخصصی در ورودی‌های تالاب است که شرکت سنگرسازان نور پیگیر آن است؛ اما در این میان یک شرکت مجهول اصفهانی در سال 97 مدعی شده است که با روش بایوج می و پاشیدن پودر موجب تجزیه مواد آلی موجود در تالاب شده و آن را احیا خواهد کرد. برای این روش دولت محترم 850 میلیارد تخصیص زده است که میلیارد آن به‌حساب شرکت واریزشده است.کارشناسان معتقدند پاشیدن این پودر صدمات جبران‌ناپذیری به تالاب خواهد زد.»

طرح بایجومی تالاب بندر انزلی پیوست علمی ندارد

دبیر کمیسیون اصل 90 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به حفظ محیط‌زیست در استان گیلان اظهار کرد: انجام هر کاری در کشور تحت هر اکوسیستمی باید دارای ضوابط زیست محیطی باشد و در این راستا مسوولان باید بیشتر توجه کنند.

ولی داداشی با بیان اینکه هر کاری در کشور باید با پیوست علمی انجام شود، گفت: طرح بایجومی تالاب بندر انزلی متأسفانه پیوست علمی ندارد و باید مطالعات بیشتر روی این طرح انجام شود تا محیط‌زیست گیلان را با مشکل مواجه نکند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه محیط‌زیست گیلان دارای شرایط ویژه‌ای است، افزود: جغرافیا و محیط‌زیست گیلان با بسیاری از مناطق کشور فرق داشته و باید حفظ محیط‌زیست به‌صورت بومی در این استان مورد توجه قرار بگیرد.

وی با درخواست از مدیرکل محیط‌زیست استان گیلان و لزوم توجه وی به حفظ اکوسیستم در این استان تصریح کرد: استان گیلان دارای جاذبه‌های گردشگری طبیعی بسیار زیادی ازجمله تالاب بندر انزلی است که باکارهای غیرعلمی و غیر کارشناسی نباید اکوسیستم این مناطق با مشکل مواجه کرد، فلذا از مسؤولان مربوطه درخواست دارم مثل گذشته به حفظ اکوسیستم استان گیلان توجه ویژه کنند.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :گیلان