کد خبر ۵۷۳۰۳۹ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸

نظارت بر بازار خراسان رضوی در ایام سفرهای تابستانی تشدید می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: نظارت بر بازارهای استان در ایام سفرهای تابستانی با مشارکت اتاق‌های اصناف استان از 25 خرداد ماه آغاز شده و تا پایان شهریور ماه ادامه می‌یابد.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از مشهدمقدس، راضیه علیرضایی در مراسم جشن روز ملی اصناف، اظهار داشت: اصناف یکی از مهمترین ارکان تولید هستند، زیرا محصول تولیدی تولیدکننده را در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهند و حلقه واسط بین این دو گروه هستند.

وی افزود: از روسای اتحادیه‌ها می‌خواهیم که در امر توزیع کالاها محصولات اساسی و پرنیاز صنف کاری خود داشته باشند تا آن محصول با بهترین کیفیت و کمترین قیمت در شرایط سخت تحریمی و گرانی به‌دست مصرف‌کننده برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به نقش مهم بازرسی در اصناف، گفت: کار بازرسی پس از تامین کالا و ایجاد یک فرآیند آرام معنا پیدا می‌کند و این مهم در زمانی که مشخص نمی‌کند چه میزانی از کالای موردنیاز به دستمان خواهد رسید معنایی پیدا نمی‌کند و باید تمامی اتحادیه بازرس صنفی و نظارتی در صنف کاری خود داشته باشند.

اصفهان| درخواست رئیس اتاق اصناف از مسئولان؛ تولیدکنندگان مانند واحدهای صنعتی تأمین مالی شوندنایب رئیس اتاق اصناف: 25 درصد اشتغال کشور متعلق به اصناف استدستور استاندار خراسان جنوبی به اصناف برای مبارزه با گرانفروشی

علیرضایی تصریح کرد: بحث استانداردهای خدمات فنی مورد تاکید ویژه قرار گرفته و از روسای اتحادیه‌ها می‌خواهیم که نظارت ویژه‌تری در این حوزه داشته باشند.

وی تاکید کرد: نظارت بر امر بازارهای استان در ایام سفرهای تابستانی با مشارکت اتاق‌های اصناف استان از 25 خرداد ماه آغاز شده و تا پایان شهریور ماه ادامه می‌یابد و این نظارت‌ها در مباحث کیفیتی و قیمتی انجام می‌شود و با کوچکترین تخلف قاطع‌ترین برخورد را با همکاری دستگاه قضایی خواهیم داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در رابطه با برگزاری جشن روز صنعت، بیان کرد: مراسم جشن روز صنعت با حضور مسئولان و صنعتگران برتر کشوری، استانی و شهری در روز پنجشنبه 13 تیر ماه در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود و در این مراسم از 50 تولیدکننده برتر استانی که 5 تن از آن‌ها به تولیدکننده برتر کشوری انتخاب شدند تقدیر می‌شود.

بنانژاد رئیس اتاق اصناف مشهد نیز با بیان اینکه 16 درصد صنوف این شهر در حوزه خدماتی فعال هستند، خاطرنشان کرد: این بخش‌ها شامل هتل‌داری، حمل و نقل، رستوران‌داران و بازارهای سوغات زائر و غیره می‌شود و باید در مسیر ترویج خرید کالای ایرانی گام‌های موثرتری برداریم و همواره معترفیم که کارگر، تولیدکننده و فروشنده ایرانی زمانی کارش رونق می‌گیرد که کالای ایرانی خریداری شود.

بنانژادمشهدی تصریح کرد: فرهنگ وقف با هدف خاص در حوزه‌های مختلف به‌خوبی جا افتاده و یکی از وقف‌هایی که با مشارکت اصناف و با مدیریت اوقاف و امور خیریه اجرا می‌شود وقف علم و فناوری بوده و واقفان و طراحان ایده‌های فناورانه صنفی و تجاری با مراجعه به سایت www.vaghfelm.ir می‌توانند ضمن کسب اطلاعات لازم نسبت به ثبت وقف و طرح خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: از ابتدای تیر ماه 98 اصناف مشهد به سامانه دولت الکترونیک متصل شدند و امکان دریافت استعلامات لازم از دستگاه‌های اجرایی به منظور صدور جواز کسب برای اتاق اصناف فراهم شده است؛ بخشی از تداخل‌های صنفی مربوط به آئین نامه‌های اجرایی ضوابط صدور پروانه کسب در اتحادیه است که در این راستا 55 آئین نامه جدید تدوین و به تصویب کمیسیون نظارت استان رسید که براساس آئین نامه‌های جدید، سامانه ایرانیان اصناف کد آی سیک برای هر رسته صنفی مشخص کرده که آن کد می‌تواند تعریف کننده فعالیت واحد صنفی باشد و از این طریق بسیاری از تداخل‌های صنفی رفع می‌شود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :خراسان رضوی