آخرین اخبار

کد خبر ۵۷۳۰۳۸ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸

71 معین برای توسعه اقتصادی خراسان رضوی تعریف شد

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: تاکنون 71 معین برای توسعه اقتصادی خراسان رضوی تعریف شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش ذاکرنیوز از مشهدمقدس، محمدصادق براتی صبح امروز در دیدار با معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم ضمن بیان این که استان خراسان رضوی روزهای طلایی خودش را می‌گذراند اظهار داشت: از زمان ورود آقای رزم حسینی انسجام و تعامل ویژه‌ای در استان حاکم شده و هم اکنون در اوج همدلی و تعامل بسر می‌بریم.

براتی فزود: همه ارکان حکومت در استان هدفی جزءگام برداشتن به سمت توسعه استان ندارند و در این راستا در هماهنگی کامل به سر می‌برند؛ بر این اساس امیدواریم در رسیدن به این هدف هر روز موفق‌تر باشیم.

وی رشد و توسعه اقتصادی را در شرایط تحریم اولویت اول دانست و افزود: الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استاندار که در استان مطرح است  مدل اصلاح شده استان کرمان است که طبق آن استان به 12 منطقه اقتصادی تقسیم و برای هر منطقه نیز چندین معین اقتصادی تعیین شده‌اند.

شهرداری به عنوان معین اقتصادی زمینه ارتقای اقتصادی مشهد را فراهم می‌کند58 معین اقتصادی وظیفه توسعه خراسان رضوی را برعهده دارند53 معین اقتصادی توانمند در سطح خراسان رضوی انتخاب شده‌اند

معاون هماهنگی امور زائرین استاندار خراسان رضوی در همین راستا با اشاره به این که طبق آخرین آمار تاکنون 71 معین اقتصادی برای توسعه استان تعریف شده‌اند اذعان کرد: در حال حاضر در بعضی از روستاهای مناطق محروم برگشت جمعیت از شهرهای بزرگ اتفاق افتاده که بازتاب اقدامات سه ماه گذشته است.

براتی افزود: استان برای پذیرایی از زائرین آماده شده است هر چند همانطور که می‌دانید ورود حجم زیادی از زائر به یک شهر یا استان برنامه ریزی مناسبی را می طلبد تا همه چیز در جای خودش انجام شود.

وی گفت: در بحث ساخت زائرسراهای ارزان چند استان تاکنون کار خود را به سرانجام رسانده و بهره‌برداری می‌کنندو برخی هم بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

معاون هماهنگی امور زائرین استاندار خراسان رضوی گفت: در عمل هنوز در سوغات زائر به آن چیزی که می‌خواسته‌ایم نرسیده‌ایم این در حالی است که با توجه به صنایع دستی استان و امکانات موجود این پتانسیل وجود دارد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :خراسان رضوی