آخرین اخبار

کد خبر ۵۷۰۷۶۹ انتشار : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۵

بازار کردستان با 47 بازرس قابل کنترل نیست/مردم باید کمک کنند

فرزاد سردارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: موضوع نظارت بر بازار یک بحث کلی است و هم مردم و هم دستگاه‌های متولی در این حوزه باید احساس مسؤولیت داشته باشند.

وی اذعان داشت: نظارت دستگاه‌های نظارتی بر اصناف، نظارت مردم بر مردم و مردم بر اصناف باید شکل بگیرید تا به هدف رسید چون نظارت بر بیش از 80 هزار واحد صنفی در استان مستلزم نیروی انسانی و تجهیزات لازم است.

سردارزاده افزود: با تعداد 47 بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت، برای یک دور کامل بازرسی واحدهای صنفی کردستان تقریبا یک سال طول می‌کشد.

وی عنوان کرد: کنترل و نظارت بر نحوه توزیع کالاهای یارانه‌ای مانند، قند، شکر، برنج، گوشت و غیره که هر کدام به عنوان چالشی سازمان را در فشار قرار داده‌اند، کار ساده‌ای نیست!

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تصریح کرد: این سازمان ظرفیت و نیروی محدودی برای نظارت دارد و هدف از تامین برخی کالاها، برآورده‌کردن نیاز 100 درصد مردم نیست بلکه توزیع این کالاها مسکن بازار است.

وی خاطرنشان کرد: تفاوت قیمت کالاهای یارانه‌ای با قیمت واقعی آنها در بازار  موجب سوءاستفاده افرادی سودجو و دلال شده است.

سردارزاده اذعان داشت: این اشخاص با بکارگیری افرادی کالاهای تنظیم بازار را خریداری می‌کنند و با قیمت چند برابری می‌فروشند.

وی گفت: شکر به میزان نیاز استان وجود دارد و امسال تاکنون 2 هزار تن شکر در کردستان توزیع شده است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اذعان داشت: شرایط فعلی بخاطر التهابی است که در جامعه وجود دارد و این ناشی از احتمال عدم دستیابی به این کالاهای اساسی است که مردم بیش از نیاز خود خرید می‌کنند و در نتیجه بخش عرضه با چالش روبه‌رو می‌شود.

وی افزود: ادعا نمی‌کنیم که نظارت‌ 100 درصد انجام می‌شود، اما از 100 درصد نیروها و ظرفیت موجود استفاده می‌شود.

سردارزاده عنوان کرد: هر روز قیمت‌ها افزایش می‌یابد و صدایمان به جایی نمی‌رسد، فقط بیشترین نظارت ما بخاطر توزیع بیشتر کالاهای یارانه‌ای در مناطق حاشیه، در همین مناطق انجام می‌گیرد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان عنوان کرد: نظارت به اندازه کافی وجود دارد، اما به دلیل التهاب زیاد بازار نظارت‌های ما به چشم نمی‌آید.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :کردستان