آخرین اخبار

کد خبر ۵۷۰۵۲۵ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۲

آموزش تالو در مدارس سبب ایجاد نشاط سالم خواهد شد

نادر مومیوند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: آموزش فرم‌های مختلف تالو از رشته ورزشی ووشو در مدارس سبب ایجاد نشاط سالم، سلامتی جسم و روح دانش‌آموزان خواهد شد و از طرفی با توجه به ابعاد ورزشی این آموزش‌ها می‌توان زمینه‌ساز پرورش استعداد‌ها در این رشته ورزشی باشد.

دبیر هیأت ووشو استان کرمانشاه با اشاره به خصوصیت‌های تمرینات تالو، ادامه داد: تمرینات تالو سبب فعال شدن هر 2 قسمت نیمکره مغز می‌شود، اسباب رشد و تقویت حافظه را فراهم می‌سازد از طرفی باتوجه به اینکه این تمرینات به صورت آهسته و با تنظیم تنفس دنبال می‌شود زمینه تعادل در انرژی را ایجاد می‌کند.

وی افزود: فرم‌های همچون تای‌چی از تالو از گذشته‌های دور در کشورهای شرقی و در طول سال‌های اخیر برای ایجاد تعادل در اعصاب و روان در کشورهای غربی نیز آموزش داده می‌شود.

مومیوند تصریح کرد: در تحقیقات معتدد علمی ثابت شده است که تمرینات تای‌چی علاوه بر تنظیم تنفس، تخلیه انرژی در درمان بسیاری از بیماری‌های جسمی و روحی موثر است، همچنین در بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان به عنوان یک درمان جسمی توسط روانپزشکان تجویز می‌شود.

دبیر هیأت ووشو استان کرمانشاه با اشاره به عدم محدودیت سنی در این رشته ورزشی، گفت: بزرگترین مزیت تای‌چی این است که می‌توان به سادگی آن را به سنین مختلف از 6 تا 70 سال آموزش داد و با توجه به اینکه این فرم‌ها بصورت بسیار آهسته و منظم دنبال می‌شود آموزش و تمرینات آن‌ها بسیار ساده خواهد بود.

وی با بیان ضرورت تعامل با مسؤولان آموزش پرورش، خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید رئیس فدراسیون ووشو بر ورود رشته ورزشی ووشو به مدارس و آموزش تالو و فرم‌های همچون تای‌چی به کودکان و نوجوانان، همچون سایر استان‌های کشور رایزنی‌های لازم با مسؤولان آموزش پرورش انجام شده است و امیدواریم در سال تحصیلی جدید شاهد آموزش این فرم‌ها در مدارس باشیم.

مومیوند در پایان، خاطرنشان کرد: آموزش ووشو و تالو در مدارس ضمن تخیله انرژی، ایجاد شور و نشاط و هیجان، زمینه کسب مدال در این رشته ورزشی در کشور را تقویت می‌کند و ضمن ایجاد انعطاف در کودکان و نوجوانان، در تقویت بنیه ورزشی آن‌ها کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/پ

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :ورزش ورزش