آخرین اخبار

کد خبر ۵۷۰۴۹۷ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹

کاریکاتورهای عربی |از تخریب عربستان تا ناتوانی عربی در برابر «معامله قرن»

روزنامه‌ها و سایت‌های مختلف عربی و صفحات فضای مجازی هر روز با انتشار کاریکاتورهای خاص، مطالب و موضوعات مهم جهان عرب را از زاویه هنری خاص خود به تصویر می‌کشند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش ذاکرنیوز، روزنامه العرب چاپ لندن، توطئه آمریکایی صهیونیستی ارتجاع عرب برای حذف مسئله فلسطین موسوم به «معامله قرن» دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را به چالش کشیده است، معامله قرن و ناتوانی عربی عنوانی است که برای کاریکاتور زیر انتخاب شده است.

 

 

سایت عربی 21 در مطلبی به فروش تسلیحات از سوی فرانسه به رژیم سعودی پرداخته و ادعای دولت فرانسه مبنی بر حمایت از حقوق بشر را با توجه به صادرات سلاح به رژیم سعودی که آن را برای کشتار و ویرانگری در یمن به کار می‌برد، به چالش کشیده است.

سایت عربی 21 در کاریکاتور دیگری به صادرات نفت از سوی کشورهای عربی به آمریکا و دیگر قدرت‌های سلطه‌گری اشاره می‌کند که پول ناشی از فروش آن صرف خرید جنگ افزار از این کشورها برای کشتار و درگیری و فتنه  افکنی در کشورهای منطقه می‌شود.

اما در فضای مجازی هم فعالان سعودی مخالف آل سعود هر روز با نگاه انتقادی خود به تحولات عربستان و ادامه فضای سرکوب و ارعاب می‌پردازند. در کاریکاتور زیر از نگاه طنز به سیاست‌های محمد بن سلمان ولیعهد سعودی پرداخته شده است.

کاریکاتور/ امارات و تسامح دینی نامحدود!

 

 

در کاریکاتور زیر هم به چاپلوسی و تملق‌گویی شیوخ وهابی برای حکام آل سعود اشاره شده  است .

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :کاریکاتور