کد خبر ۵۶۴۸۵۷ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵

راه اندازی 4 پست درمان اضطراری در مسجد مقدس جمکران

به گزارش ذاکرنیوز از قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمد شهیدی با اشاره به فعالیت و برنامه ریزی‌های صورت گرفته همزمان با نیمه شعبان گفت: در نیمه شعبان سال جاری دانشگاه علوم پزشکی قم به روال سال‌های گذشته در حوزه‌های مختلف اورژانس، درمان و بهداشت به نمازگزاران مسجد مقدس جمکران خدمت رسانی گسترده‌ای خواهد داشت.

وی بیان کرد: ستاد سلامت اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم پزشکی با دستور رئیس دانشگاه تشکیل و جلسات تخصصی و بازدیدهای میدانی انجام شده و کمیته‌های درمان، پیش بیمارستانی، بهداشت و غذا و دارو در این ستاد تشکیل و هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.

دبیر ستاد سلامت اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم پزشکی ابراز کرد: با هدف آمادگی کامل در راستای مدیریت حوادث ‌چهار پست درمان اضطراری در داخل و‌خارج از رینگ اصلی مسجد مستقر خواهد شد که اضافه بر تجهیزات و ‌امکانات مقتضی نیروی انسانی اعم از پزشک متخصص طب اورژانس، پزشک عمومی و پرستاران و تکنسین‌های فوریت پزشکی در آنها حضور فعال خواهند داشت تا آمادگی مقتضی برای مواجهه با هر نوع حادثه فردی یا جمعی احتمالی فراهم شود.

شهیدی بیان کرد: همچنین به شهرها و استان‌های مجاور و‌ سازمان اورژانس کشور نیز آماده باش لازم ارسال شده تا لجستیک و تمهیدات مقتضی را فراهم کنند تا در صورت نیاز به سرعت ارسال شود.

وی از حضور آمبولانس، موتورلانس و اتوبوس آمبولانس در مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: چینش‌ها به صورت اصولی انجام شده و اضافه بر تشکیلات عادی، کمیته پیش بیمارستانی تمهیدات بسیار ویژه‌ای را برای مسجد جمکران و حرم مطهر در نظر گرفته است.

دبیر ستاد سلامت اعیاد شعبانیه دانشگاه علوم پزشکی به تامین ذخیره دارویی متناسب با ماموریت‌های ویژه و همچنین استقرار تیم بهداشتی معاونت بهداشت دانشگاه اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز برنامه ریزی‌ها انجام شده که امیدواریم با عنایت ویژه حضرت ولیعصر(عج) شاهد مشکل نباشیم.

شهیدی گفت: علاوه بر این خدمات درمانگاه دارالشفای مسجد جمکران، پست‌های بسیج جامعه پزشکی و پایگاه‌های هلال احمر در راستای ویزیت و ارائه خدمات تشخیصی درمانی، سرپایی غیر اورژانسی به زائران فعال خواهند بود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :قم