کد خبر ۵۶۴۸۵۳ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵

تحول در اقتصاد بازار جاسک با طرح توسعه مکران

به گزارش ذاکرنیوز از جاسک، عبدالمجید جلالی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک منتخبان اصناف و مسؤولان عضو کیمسیون نظارت شهرستان جاسک اظهار داشت: نوید تحول در توسعه مکران بر اساس نگاه ویژه استاندار هرمزگان و وفاق و همدلی که مجموعه مدیران و بخش خصوصی در این استان دارند ازریابی امیدوارکننده‌ای دارد.
 
وی در ادامه افزود: ظرفیت بنادر جاسک و چابهار در توسعه حمل و نقل دریائی و صادرات به حوزه خلیج فارس می‌تواند بهترین عامل توسعه کسب و کار و اشتغال در منطقه شود.

 جلالی توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری در چند سال اخیر با محوریت استقلال اقتصادی و رونق تولید را بهترین واژه در ایجاد انگیزه و خودباوری ملت ایران دانست و اذعان کرد: پویا بودن بازار شهرستان جاسک نیازمند حمایت مدیران اجرائی را دارد. رییس اتاق اصناف بندرعباس هم‌پوشانی و همراهی مناسب، بین دستگاهی در بیان مطالب اظهار شده رییس اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان در پیش گفتار هم‌اندیشی جلسه را نشانه مقبولیت در هماهنگی و همراه کردن اعضای کمیسون نظارت بر اصناف این شهرستان ارزیابی کرد.

منتخب اصناف هرمزگان در اتاق اصناف ایران در ادامه بعضا گلایه‌مندی سرمایه‌گذاران صنفی از عدم تامین اقلام کالائی در انجام پروژه‌های عمرانی توسط سازمان‌ها از آنان و تامین آن از خارج از بازار شهرستان که موجب تضعیف سرمایه‌گذار می‌شود را گلایه بجا دانست و رجوع به سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در انجام معاملات را شاخص مناسب سالم برای رونق کسب وکار هر منطقه ذکر کرد.

این عضو پارلمان صنفی کشور در بخشی دیگر از اهداف دیدار به موضوع  امداد‌رسانی به همنوعان در بحران آسیب سیل‌زدگان استان‌های کشور ضمن تشکر از حمایت‌های جامعه اصناف ایران از سازماندهی و تعین استان هرمزگان به عنوان معین پشتیبان استان سیل‌زده خوزستان خبر داد و گفت: اتاق‌های اصناف هرمزگان با همکاری سازمان بسیج اصناف این استان با تشکیل کمیته بحران مدیریت جمع‌آوری و انتقال سریع نیازمندی‌های منطقه سیل‌زده خوزستان را یاری‌رسانی می‌کنند. 

یوسف ذاکری رییس اداره امور اصناف و تشکل‌های صنفی سازمان صمت استان نیز در ادامه این نشست اذعان کرد: کمیسیون‌های نظارت نقطه عطف در تمرکز دادن برنامه‌ها و هدف‌گذاری برای شکوفائی و رشد توسعه اقتصاد فعالان صنفی است که با تدوین برنامه عملیاتی در هم‌گامی با عوامل اجرائی و نظارتی و بهره‌گیری از ایده و نظرات کارشناسان حوزه تجارت و بازار، اقدامات خود را در چارچوب قوانین مرتبط اجرا می‌کنند.

مسعود محمد شاهی نائب رییس اول اتاق اصناف و نماینده هرمزگان در اتاق اصناف ایران نیز در ادامه این نشست مشترک  تاکید کرد: ضرورت حضور  و هم‌اندیشی با همکاران صنفی در شهرستان‌های استان، موضوع مهم در شرح وظایف و اختیارات قانونی نمایندگان و اعضای عضو اتاق ایران است که امروز این توفیق فراهم شد که با همکاری و همراهی سازمان و مدیریت اداره صمت شهرستان جاسک در جمع همکاران ساعی خود باشیم.

وی خاطر نشان کرد: رجاء واثق داریم، این‌گونه هم‌اندیشی‌ها با توجه به هدف‌گذاری تبیین شده در قوانین، باب موفقیت بیشتر در پیشبرد برنامه‌های اقتصادی و اجتماعی و مسبب خیرخواهی برای صنوف و مردم است.

محمدشاهی بیان داشت: مسائل و مشکلات با توجه به زیرساخت‌ها در اجرای برنامه‌ها در اتاق‌های اصناف متفاوت است و حضور ما نمایندگان در جمع همکاران به منظور رایزنی و انتقال خواسته‌های اصولی به مبادی ذیربط تداعی می‌یابد.

در ادامه این نشست مشترک پس از استماع نظرات حضار نجفی، رییس اداره صمت شهرستان جاسک در جمع‌بندی موارد مطرح شده با قدردانی از حضور نمایندگان اصناف ایران و رییس اداره امور اصناف سازمان صمت هرمزگان، ماحصل گفتمان‌ها و انتقال عملکردها را برای برنامه‌ریزی‌های کمیسیون نظارت و اتاق اصناف در آتی اثربخش دانست و اظهار داشت: یقینا ارتباطات و انتقال تجارب گام مثبتی برای تحقق اهداف و خدمت به مردم در راستای برنامه‌های توسعه دولت و نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

گفتنی است، حضور در گلزار شهدای گمنام شهرستان، دیدار با امام جمعه شهرستان جاسک، بازدید از تاسیسات بندری و بررسی میدانی مسائل مراکز تجاری و بازار، بازدید از پروژه در دست احداث اتاق و اتحادیه‌های صنفی و حضور در جمع مدیران اجرائی و کارکنان این مجموعه از اقدامات انجام شده در این ماموریت نمایندگان اصناف بود.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :هرمزگان