آخرین اخبار

کد خبر ۵۶۴۸۴۹ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳

جمع‌آوری داربست‌های موقت به علت وزش باد

به گزارش ذاکرنیوز از زنجان، جلسه مدیریت بحران استان زنجان با توجه به ورود سامانه جوی و وزش باد شدید در استان برگزار شد.

در این جلسه که با حضور مدیران عضو مدیریت بحران همراه بود، گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه بحران ارائه شد.

*داربست‌های موقت باید از سطح شهر جمع شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان در این جلسه با بیان اینکه هدف از تشکیل این جلسه ورود سامانه جوی و احتمال وزش باد شدید بوده است، اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که از محل وزش باد ممکن است ایجاد شود، از همین رو لازم است که دستگاه‌های مختلف موارد ایمنی را رعایت کنند.

مهرداد سلطانی با بیان اینکه بیشترین درگیری در بحث وزش باد با شهرداری‌ها است، گفت: از همین رو لازم است که نسبت به جمع‌آوری داربست‌های موقت اقدام شده و داربست‌های دائمی نیز چک امنیتی شود.

وی تصریح کرد: همچنین درباره خطوط شبکه توزیع نیرو نیز ممکن است مشکلاتی رخ دهد که باید نسبت به حل آن اقدام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به اینکه باید به صورت مرتب از سوی ستاد مدیریت بحران نسبت به ارائه پیام‌های هشدار اقدام شود، اضافه کرد: شرکت گاز نیز از نظر احتمال انتشار دی اکسید کربن و همچنین وضعیت نصب دوکش‌ها هشدارهای لازم را به مردم بدهد.

*هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از امروز یک سامانه جوی وارد شهر می‌شود، اظهار کرد: از امروز یک سامانه جوی وارد شهر می‌شود که که موجب وزش باد شدید خواهد شد.

حسین سلطانی با بیان اینکه با وجود وزش باد شدید، بارندگی در سطح استان پیش‌بینی نمی‌شود و در استان ما به صورت پراکنده خواهد بود، گفت: فردا نیز شدت وزش باد بیشتر از امروز خواهد بود و قبل از ظهر شدت وزش باد افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی هواشناسی بیشتر مناطق جنوبی و شهرستان‌های ایجرود و ماهنشان و ارتفاعات طارم درگیر این وزش باد خواهد بود، اضافه کرد: اما بارندگی‌ها زیاد شدید نخواهد بود.

کارشناس پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه فردا بیشتر بارش‌ها در استان‌های غربی خواهد بود، تصریح کرد: با توجه به گرد و خاک ناشی از این موضوع احتمال خسارت به تاسیسات شهری و همچنین خطوط انتقال نیرو وجود دارد.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس پیش‌بینی که کردیم وسایل نقلیه که سطح بادگیر بالایی دارند، مشکل خواهند داشت.

وی به شهروندان توصیه کرد که در ساعات وزش باد شدید از حضور در تفرجگاه‌ها، استقرار در کنار درختان تنومند و سازه‌های غیرایمن خودداری کنند و تا حد امکان تردد غیرضروری در شهر زنجان نداشته باشند. 

*داربست‌های شهری جمع می‌شود

در ادامه نیز معاون خدمات شهری شهردار زنجان با اشاره به هشدارهای هواشناسی در مورد وزش باد شدید، اعلام آماده‌باش برای همه حوزه‌های شهرداری انجام شده است، تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی و موتوری در آماده‌باش هستند. و تیم‌هایی به عنوان قطع اشجار و درختان نیز آماده‌سازی شده است.

غلامحسن احمدی با بیان اینکه در سازه‌هایی که ممکن است احتمال سقوط داشته باشد نیز نسبت به بازرسی اقدام شده است، اضافه کرد: همچنین در همین زمینه نسبت به جمع‌آوری داربست‌ها و بنرها و پرچم‌ها نیز اقدام خواهد شد.

وی تصریح کرد: درباره کوی صدرا نیز یک بحث بحرانی است و موضوع نیست که از تکالیف شهرداری باشد و در آب‌های زیر سطحی شهرداری نباید ورود کند و این یک دستور بود که شهرداری نیز نسبت به آن اقدام کرد و کف‌کش‌هایی جا گذاشته شد.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان ادامه داد:  این آبگرفتگی در اثر وجود یک قنات در این منطقه صورت گرفت، قناتی که جزو قنات‌های قدیمی بوده و در گذشته نسبت به تامین آب باغات جنوبی در آن اقدام می‌شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان نیز در این جلسه با تأکید بر رعایت نکات ایمنی از سوی شهروندان با توجه به هشدارهای هواشناسی اظهار کرد: از شهروندان می‌خواهیم با توجه به وزش باد شدید در استان از تردد در محدوده ساختمان‌های نیمه کاره درختان فرسوده و مقابل شیشه‌ها تردد نکنند.

علی باقری با اشاره به اینکه دستگاه‌های مدیریت بحران در حال آماده‌باش هستند و هماهنگی لازم در این باره صورت گرفته است، گفت: همچنین در این راستا پیامک‌های هشدار نیز به شهروندان برای اطلاع و آمادگی بیشتر داده خواهد شد.

انتهای پیام/73005/ق/گ

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :زنجان