آخرین اخبار

کد خبر ۵۶۴۷۹۹ انتشار : ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳

ساختمان تئاتر شهر تبریز بهسازی می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از بهسازی ساختمان تئاتر شهر تبریز خبر داد.
- اخبار استانها -

 به گزارش ذاکرنیوز از تبریز، محمد محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به  وضعیت فعلی ساختمان تئاتر شهر تبریز، اظهار داشت: پس از بررسی وضعیت ساختمان تئاتر شهر تبریز که با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان انجام شد و با توجه به نظر کارشناسی به سمت بهسازی اصولی این ساختمان حرکت خواهیم کرد.

وی افزود: لازمه‌ تعمیر و بهسازی مجموعه‌ی تئاتر شهر تبریز را تخصیص اعتبار لازم  است و ما بهسازی مناسب و در خورشان خانه‌ی تئاتر را هدف گذاری کرده‌ایم و تمام توان خود را در این راستا به کار خواهیم گرفت.

بهروز بقایی با «آپارکات» به تئاتر بازمی‌گردد«لباس همدلی» برنامه خانه تئاتر برای هموطنان سیل زدهنادر برهانی‌مرند دبیر سی و هشتمین جشنواره تئاتر فجر شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد: در راستای همکاری مشترک بین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز و معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی و انجمن نمایش‌های استان تفاهم نامه سه جانبه ای امضا شده که طی آن مقرر شده ‌از فضاهای موجود شهرداری برای اجراهای عمومی تئاتر استفاده شود و  هدف از این تفاهم نامه فراهم آوردن بستر لازم برای همکاری‌ها و تعامل شایسته بین شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی تبریز و بهره گیری از تمامی توان و امکانات طرفین اعم از توانمندی‌ها، تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری است.

محمدپور، همچنین از فراهم کردن زمینه برای استفاده اهالی تئاتر از بلک باکس‌ها و سالن‌های مجتمع‌های فرهنگی و سینمایی خبر داد و گفت: تمام تلاش ما بر این است که اجراهای عمومی و تمرین گروههای تئاتر بدون وقفه ادامه یابد.

وی تاکید کرد: در سال جاری نیز با همت و همراهی اصحاب تئاتر، جشنواره استانی تئاتر با قدرت و قوت برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی به تأمین اعتبار طرح ملی تئاتر شهر تبریز توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور اشاره کرد و گفت: تالار شهر تبریز که در گذشته به دلیل عدم تأمین اعتبار تعطیل شده بود، مجدداً با تأمین اعتبار و انتخاب و استقرار پیمانکار جدید کار اجرایی آن از سال ٩٧ شروع شده است.

محمدپور در پایان گفت: این پروژه تاکنون با صرف هزینه‌ای بالغ بر 5 میلیارد تومان، 13 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امید بر آن است که اجرای این پروژه با تخصیص اعتبارات کافی، در سال 98 بدون وقفه  استمرار یافته و تا سال 1400 به بهره برداری برسد.

منبع :
سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir
برچسب ها :آذربایجان شرقی